סגור

ממשיכים לממש: נכסים ובניין מוכרת לווי בוקס את חלקה בבית רומנו

שווי הנכס, שממוקם ברחוב דרך יפו בת"א, נקבע על 371 מיליון שקל - נכסים ובניין מחזיקה ב-72.2% מהנכס ועל כן חלקה בעסקה נאמד ב-268 מיליון שקל; המימוש יסייע במימון עסקת רכישת המניות של גב ים

נכסים ובניין ממשיכה למכור נכסים: היום (ה') אחר הצהרים דיווחה החברה לבורסה על הסכם למכירת חלקה ב"בית רומנו" בתל אביב, בו היא מחזיקה בכ-72.2%.


בתום הליך תחרותי שקיימה נכסים ובניין, יימכר הנכס לחברת ווי בוקס לפי שווי של 371 מיליון שקל. חלקה של נכסים ובניין בבית רומנו רשום בספרי החברה בשווי של 62 מיליון שקל, כך שצפוי לה רווח של 205 מיליון שקל. הרוכשת היא חברה המתמחה ביזמות נדל"ן ובנכסים מניבים. בעל השליטה בחברה הוא יעקב גורסד.

1 צפייה בגלריה
בית רומנו רחוב דרך יפו תל אביב
בית רומנו רחוב דרך יפו תל אביב
בית רומנו
(צילום: יובל חן)

בית רומנו הוא מבנה בן ארבע הקומות, ששטחו הבנוי כ־9,000 מ"ר. הוא הוקם ב־1947 ואכלס בתחילת דרכו כ־300 חנויות, בעיקר מתחום האופנה, ומשרדי ממשלה. בשנים האחרונות הפך למרכז בילוי, ובמרכזו בר "התדר" ומסעדת "רומנו". עורף המבנה נושק לפארק המסילה. לאחרונה התחוללה סערה ברשתות החברתיות סביב פרסום הכוונה למכור את הנכס ומתוך חשש שמקומות הבילוי במקום ייסגרו לטובת בניית פרויקט מגורים.
בדצמבר מכרה נכסים ובניין את מגדל HSBC בניו יורק ל־Innovo Property Group האמריקאית ב־855 מיליון דולר; את בית נכסים בתל אביב מכרה ב־390 מיליון שקל לדלק ישראל ולאזורים; את פרויקט הטיבולי בלאס וגאס ב־216 מיליון דולר; וכן שבע קומות שהיו בבעלותה בבית אבגד מכרה לפתאל ב־100 מיליון שקל. באפריל 2021 היא מכרה את החברה הבת ישפרו ב־800 מיליון שקל.
מנכ"ל דסק"ש ונכסים ובניין דורון כהן מסר: "מכירת בית רומנו מהווה המשך מימוש האסטרטגיה של דסק"ש למכירת נכסים שאינם בליבת הפעילות העסקית הקבוצה. עסקה זו, בצירוף עסקאות נוספות שכבר ביצענו למכירת בית נכסים, מגדל HSBC פרויקט הטיבולי ועוד תסייע להקטין חוב של החברה למממן את עסקת רכישת המניות בגב ים לטובת כלל בעלי העניין בחברה".