סגור

בלעדי לכלכליסט
הכללית משתלטת על הרצליה מדיקל סנטר

לכלכליסט נודע כי הקופה על סף רכישה של 11% ממניות בית החולים הפרטי לפי שווי של כ־780 מיליון שקל, מה שיקפיץ אותה לאחזקה של 51% מהמניות. כללית תשקיע בעסקה כ־85 מיליון שקל


שירותי בריאות כללית בדרך לשליטה בהרצליה מדיקל סנטר. לכלכליסט נודע כי הקופה על סף רכישה של 11% ממניות בית החולים הפרטי לפי שווי של כ־780 מיליון שקל. כללית תשקיע בעסקה כ־85 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
הרצליה מדיקל סנטר
הרצליה מדיקל סנטר
הרצליה מדיקל סנטר
(תומריקו)
המניות נרכשות מיאיר לנדאו, בנו של ראש עיריית הרצליה לשעבר אלי לנדאו, שמחזיק כיום ב־50% מהמניות ויירד לאחזקה של 39%. כללית שמחזיקה ב-40% תעלה לשליטה עם 51%, ואילו כלל ביטוח תחזיק ב־10% מהמניות.
רות רלבג, סמנכ"לית הכספים של הכללית, מובילה את המהלך יחד עם דירקטוריון החברה. העסקה זקוקה לאישור משרדי האוצר והבריאות.
ביה"ח שהוקם לפני 37 שנים מונה כ־600 עובדים בשלל תחומי רפואה ומחלק דיבידנדים של כ־30 מיליון שקל בשנה. עם זאת, 2020 היתה שנה קשה עבורו, שבה הוא סבל מירידה בניתוחים ובתיירות המרפא בשל מגפת הקורונה.
כל שנה מבוצעים בבית החולים יותר מ-20 אלף ניתוחים במגוון תחומים, ובכלל זה ניתוחי לב, נוירוכירורגיה כבדה (מוח ועמוד שדרה), צנתורים, אורתופדיה, אונקולוגיה ועוד.
כלל ביטוח נכנסה להשקעה בהרצליה מדיקל סנטר ב-2016, כאשר רכשה 10% ממנו לפי שווי של כ-700 מיליון שקל. הכללית מפנה את מבוטחי כללית מושלם לטיפולים בבית החולים, ואלה מהווים את הלקוחות העיקריים שלו.
בכללית סירבו להתייחס לידיעה.