סגור
Arm שבבים שבב
שבב שמייצרת arm (צילום: REUTERS/Dado Ruvic)

הנפקת השנה: arm הונפקה לפי שווי של 54.5 מיליארד דולר

יצרנית השבבים הבריטית שתתחיל להיסחר מחר בוול סטריט הונפקה במחיר של 51 דולר למניה - ברף העליון של הציפיות שנעו בין 47 ל-51 דולר למניה. בעלת השליטה ב-arm, הענקית היפנית סופטבנק, תחזיק כעת בכ-90% מהחברה

הנפקת השנה יצאה לדרך: יצרנית השבבים הבריטית arm, שמשכה עניין רב בשבועות האחרונים, הונפקה לפי שווי שוק של 54.5 מיליארד דולר ותתחיל להיסחר מחר (ה') בוול סטריט. היא גייסה 4.87 מיליארד דולר ומחיר המניה נקבע על 51 דולר - הרף העליון של הציפיות של arm שנעו בין 47 ל-51 דולר למניה.
בהנפקה המדוברת לקחו חלק, בין היתר, ענקיות הטכנולוגיה אפל, גוגל, אנבידיה וסמסונג שקנו גם הן מניות של יצרנית השבבים.
arm שבשליטת הענקית היפנית סופטבנק הפסיקה לקבל הצעות להשתתפות בהנפקה יום לפני התאריך המיועד, לאחר שכבר קיבלה ביקושים של פי עשרה מהסכום שביקשה לגייס.
בשבוע שעבר הציבה arm כיעד להשיג בהנפקה שווי שוק של 52 מיליארד דולר, וכעת הצליחה להתעלות עליו - שווי שהופך את ההנפקה לגדולה ביותר השנה.
השבבים ש-arm מייצרת משמשים במרבית הסמארטפונים והמכשירים הניידים. היא נרכשה בידי סופטבנק ב-2016 עבור 32 מיליארד דולר. ב-2017 מכרה סופטבנק כ-25% מהחברה לקרן ויז'ן שלה במחיר של 8 מיליארד דולר.
לאחר ההנפקה סופטבנק תשלוט בסביבות 90% ממניות החברה. הנפקה מוצלחת תסייע למייסד סופטבנק מאסיושי סון, שקרן ויז'ן שלו הפסידה בשנה שעברה שיא של 30 מיליארד דולר.