$
שוק ההון

הצלחה לפינטרסט: הונפקה לפי שווי של 12.7 מיליארד דולר

הרשת החברתית גייסה אמש 1.43 מיליארד דולר זאת לאחר שתמחרה את המניות שלה ב-19 דולר למניה - גבוה מההערכות המוקדמות שנעו בין 15 ל-17 דולר למניה

שירות כלכליסט 08:1418.04.19

פינטרסט גייסה 1.43 מיליארד דולר בהנפקה הציבורית הראשונה שלה (IPO), זאת לאחר שתמחרה את המניות שלה ב-19 דולר למניה - מחיר המעניק שווי של 12.7 מיליארד דולר לחברה.

 

 

מחיר המניה בהנפקה היה גבוה מההערכות המוקדמות של החברה שקבעה בתשקיף שפרסמה טווח מחיר רצוי של בין 15 ל-17 דולר - מחיר המשקף לה שווי של קצת פחות מ-12 מיליארד דולר, נמוך מהשווי שנקבע לה בסבב הגיוס הפרטי הקודם בשנת 2017.

 

 

פינטרסט פינטרסט

 

ההנפקה של פינטרסט היא חלק מגל של הנפקות של חברות טכנולוגיה. הראשונה הייתה ליפט שהונפקה בחודש שעבר, אולם הבעיות שבהן נתקלה מאז, כולל צניחה של 19% במחיר המניה, לא מבריחות את המשקיעים. בחודש הבא אמורה לצאת לדרך ההנפקה המצופה של אובר, יריבתה של ליפט.

 

ההכנסות של פינטרסט זינקו בשנה שעברה ב-60% ל-756 מיליון דולר, והחברה מסרה כי היא מתקרבת לרווחיות, זאת לאחר שצמצמה את ההפסדים ל-63 מיליון דולר. 

 

החברה הוקמה ב-2010 על ידי בן סילברמן, עובד לשעבר בגוגל ואוון שארפ, לשעבר מעצב בפייסבוק. לפינטרסט יש כיום 265 מיליון משתמשים חודשיים. שווי האחזקה של סילברמן בחברה נאמד במיליארד דולר, בהתבסס על מחיר ההנפקה. קרן בסמר ונצ'ורס (Bessemer Ventures) מחזיקה במניות בשווי 1.13 מיליארד דולר. אחזקה בולטת נוספת היא של אנדרסן הורוביץ, המוערכת בשווי 827 מיליון דולר.

 

פינטרסט היא רשת החברתית שמאפשרת למשתמשים ליצור רשימות מומלצות בנושאים כמו מתכונים, פרטי לבוש, מוצרים לבית ועוד. רשימות אלו יכולות לשמש כפלטפורמה לביצוע רכישות או כמידע לצורך הצגת פרסומות לפי תחומי עניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x