סגור
עודד רוזנברג מנכ"ל אפולו פאוור עם יריעה סולארית
עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור, עם יריעה סולארית. עיקר הצמיחה מגיע מתחום הרכב החשמלי (צילום: רמי זנגר)

חשמל על גג של רכב: הפניקס, מור ודוד פתאל מגדילים את ההשקעה באנרגיה מתחדשת

יצרנית היריעות הסולאריות אפולו פאוור גייסה היום 60 מיליון שקל, ועשויה לגייס עוד 40 מיליון שקל; עיקר הצמיחה של החברה מגיע מתחום הרכב החשמלי - לאפולו פאוור יש הסכם פיתוח עם אאודי ובישראל עם משאיות של אסם-נסטלה

חברת אפולו פאוור גייסה היום (ד') 60 מיליון שקל ממשקיעים משמעותיים במשק, בהם הפניקס, מור השקעות ודוד פתאל. הפניקס ומור השקעות כבר השקיעו בחברה בעבר והיום מגדילות את ההשקעה. גיוס ההון מתבצע במחיר של 33.4 שקל למניה וסכום הגיוס הפוטנציאלי של החברה הוא 100 מיליון שקל. היום ננעלה מניית אפולו פאוור בשווי של 35.25 שקלים.
בנוסף, מציעה החברה אופציות במחיר מימוש של 47 שקל לאופציה, בסך כולל של 58.5 מיליון שקל באופן מיידי ועוד 41 מיליון שקל בתמורה עתידית.
חברת אפולו פאוור מייצרת פאנלים סולאריים גמישים שאותם ניתן לעצב במידה מסוימת. עיקר הצמיחה של החברה מגיע משיתופי פעולה בשוק הרכבים החשמליים, כיוון שהטכנולוגיה שלה מאפשרת להתקין פאנלים סולאריים על גגות רכבים חשמליים כך שיוכלו להיטען במשך שעות רבות. החברה חתמה על הסכם פיתוח עם חברת אאודי בסכום של 33 מיליון יורו. בשוק הישראלי חתמה החברה בחודש שעבר על הסכם להתקנת הפאנלים על גג 90 משאיות של חברת אסם-נסטלה.
את ההנפקה הובילו ברק קפיטל חיתום בראשות צביקה מנס, וסמנכ"ל הכספים של אפולו פאוור רם בר גיל. מנכ"ל החברה הוא עודד רוזנברג.