סגור
מפעל סוכריות טופ גאם שדרות
מפעל סוכריות טופ גאם בשדרות

טופ גאם ממשיכה לצמוח - לקראת הרחבת הייצור

יצרנית סוכריות הגומי המבוססות על תוספי תזונה סיימה את הרבעון השני עם שיפור של 46% במכירות, ל-11 מיליון דולר; צבר הזמנות זינק ל-6.8 מיליון דולר, לעומת 2.8 מיליון דולר לפני שנה; המפעל החדש בשדרות שנמצא בשלבי הקמה אמור להתחיל לפעול בשנה הבאה

טופ גאם ממשיכה לצמוח, גם רבעונית וגם בסיכום טווח הזמן הארוך יותר של מחצית השנה. החברה שמייצרת סוכריות גומי המבוססות על תוספי תזונה רשמה במחצית הכנסות של 22 מיליון דולר, צמיחה של 46% במכירות בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה קודמת.
ההכנסות ברבעון עמדו על 11 מיליון דולר, מול 7.5 מיליון דולר ברבעון המקביל - גם כאן עלייה של 46%. החברה ייחסה את השיפור המהותי בהזמנות מלקוחות חוזרים וכן בלקוחות חדשים, בנוסף לפיתוח של מוצרים בהתאמה אישית (Tailor Made) ללקוחותיה האסטרטגיים.
במהלך המחצית הראשונה של השנה הרווח הגולמי של החברה הסתכם ב-7.6 מיליון דולר, לאחר שחלה בו עליה של 55% לעומת המחצית הראשונה של השנה שעברה. ברבעון השני הרווח הגולמי גדל ב-59% והסתכם בכ-4 מיליון דולר, בהשוואה לרווח גולמי של כ-2.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.
בשורה התחתונה של המחצית עמד הרווח הנקי של טופ גאם על 2.6 מיליון דולר, עלייה של 112% ביחס לתקופה המקבילה ב-2021. הרווח הנקי ברבעון השני עמד על 1.4 מיליון דולר, לעומת 597 אלף דוחלר ברבעון המקביל, עלייה של 138%.
צבר ההזמנות שעומד לטופ גאם גדל בחודשים האחרונים ל-6.8 מיליון דולר וזאת לעומת צבר של 2.8 מיליון דולר לפני שנה.
מנכ"ל החברה, עמיחי בר-ניר אמר כי על פי תחזיות טופ גאם, מגמת הגידול בביקושים למוצרי החברה תמשך גם בחודשים הקרובים, וכדי לעמוד בהם החברה ממשיכה בהיערכותה להרחבת תשתיות היצור שלה בשדרות - זאת תוך פתיחת המפעל שנמצא בשלבי הקמה באזור התעשייה בעיר במהלך 2023.
במהלך החודש האחרון אישרה רשות ההשקעות שבמשרד הכלכלה והתעשייה בראשות שלומי אטיאס העברת מענק של כ-19 מיליון שקל לטופ גאם, על רקע הרחבת פעילותה בשדרות. סכום זה מהווה חלק מהשקעה בהיקף של כ- 94 מיליון שקל בהקמת המפעל החדש. עם פתיחת המפעל, החברה צפויה לקלוט לשורותיה יותר מ-50 עובדים שיתווספו לכ-95 עובדים שמועסקים בה כיום.