סגור

שופרסל מאשרת חשיפת כלכליסט: מקיימת מגעים לרכישת קרביץ

רשת הסופרמרקטים עידכנה בדיווח לבורסה כי היא מקיימת שיחות לרכישת השליטה ברשת חנויות מכשירי הכתיבה שבשליטת אלון רונן; שופרסל מעוניינת לרכוש את מלוא המניות, אולם רונן מעוניין לשמור על נתח בקרביץ

רשת הסופרמרקטים שופרסל מאשרת בדיווח לבורסה שפירסמה היום (ג') את חשיפת כלכליסט מהבוקר על המגעים שהיא מקיימת לרכישת השליטה ברשת קרביץ.
"החברה מבהירה כי מעת לעת היא בוחנת ומקיימת שיחות בדבר אפשרות ביצועם של מהלכים אסטרטגיים לרבות בדרך של מיזוג או של רכישה של חברות שונות ובהקשר זה מתנהלת בחינה גם בקשר לרשת קרביץ... ככל שהשיחות יבשילו ו לרמת חתימה על הסכם הבנות בין הצדדים, החברה תדווח כנדרש", נמסר בדיווח של שופרסל.
2 צפייה בגלריה
שופרסל דיל סופרמרקט
שופרסל דיל סופרמרקט
סניף שופרסל דיל
(ערן גרנות)
שופרסל מנהלת את המגעים מול קרביץ שבשליטת אלון רונן מזה מספר שבועות. קרביץ מפעילה 66 חנויות של מכשירי כתיבה, שיוכלו להשתלב בחנויות שופרסל. בנוסף, סניפי קרביץ שנמצאים במרכזי ערים ושכונות יוכלו להפוך בעצמם לסניפי שופרסל.
אבל הפעילות המרכזית של קרביץ שאליה לוטשת שופרסל עיניים היא פעילות המגזר העסקי של קרביץ. זו כוללת הפצה ומכירה של ציוד משרדי למגזר העסקי. הפצה זו כוללת גם מגשי אירוח לישיבות שמנהלות חברות, ומספקת לקרביץ מחזורי הכנסות של מאות מיליוני שקלים בשנה.
בין שופרסל, המנוהלת בידי איציק אברכהן לבין קרביץ ואלון רונן, חתנו של ישראל אורן, שהרחיב את עסקיה של שופרסל כבעלים בעשורים האחרונים של שנות ה-2000, קיימים עדיין פערים. הפערים נוגעים הן לשווי של קרביץ, כשרונן דורש כ-400 מיליון שקל ושופרסל מציעה כ-300 מיליון שקל, אבל גם בנוגע לאחוזים שתרכוש שופרסל - כאשר זו מבקשת לרכוש את מלוא המניות, בעוד רונן מעוניין להישאר עם נתח בחברה.
2 צפייה בגלריה
קרביץ ציוד משרדי
קרביץ ציוד משרדי
חנות קרביץ