סגור

הביטקוין טס מעל ל-55 אלף דולר לשיא של חמישה חודשים

הבנקים האמריקאיים ממשיכים להיסחף לקריפטו - U.S. Bancorp, הבנק ה-5 בגודלו בארה"ב, מתכנן להשיק עבור לקוחותיו המוסדיים שירות הפקדת ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים; והוא לא הראשון - השנה הודיעו על מהלכים דומים הבנקים הגדולים בארה"ב, בהם ג'יי.פי מורגן צ'ייס וגולדמן זאקס

רשימת הבנקים האמריקאים שנכנסים לעולם הקריפטו מתארכת: יו.אס בנקורפ U.S. Bancorp, הבנק החמישי בגודלו בארה"ב, הודיע אמש כי הוא מתכנן להשיק עבור לקוחותיו המוסדיים שירות הפקדת ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים. זאת, באמצעות חברת הפיננסיים NYDIG שתשמש כמשמורת לאחזקות. "הביקוש לקריפטו מצד לקוחותינו גדל בשנים האחרונות בצורה משמעותית", אמרו בבנק.


מחיר הביטקוין מזנק עד לשווי של 55.3 אלף דולר, כך לפי אתר coindesk, ובשיא של כמעט 5 חודשים (מאז ה-12.5 כשעמד על שווי של כמעט 58 אלף דולר), אחרי שאתמול חצה לראשונה מזה חודש את רף ה-50 אלף דולר, בין היתר לאחר דיווח ביאהו פייננס כי ברזיל מתקדמת לעבר הכרה בביטקוין כמטבע חוקי. אתמול אמר יו"ר הרשות לניירות ערך בארה"ב (ה-SEC) Gary Gensler כי ארצו לא תחרים את הקריפטו כפי שעשתה סין, כך לפי דיווח ב-marketwatch.


כמו כן, בבנק אוף אמריקה הוציאו בתחילת השבוע דוח מיוחד שמצביע על 20 חברות ציבוריות שנחשפות לקריפטו ועל חלקן הוא אף נותן המלצת 'קניה'. אותן חברות "עשויות להנות מצמיחה בשל החשיפה שלהן לנכסים דיגיטליים", נכתב בדוח, שהוכן ע"י ראש חטיבת הנכסים הדיגיטליים בבנק. בין החברות עליהן דיווח הבנק – ג'יי.פי מורגן צ'ייס, מורגן סטנלי, בורסת הקריפטו קוינבייס, פייפאל, דיסני ועוד.
בשורה התחתונה ציינו בבנק כי התפשטות ההשקעות בעולם הנכסים הדיגיטליים גדולה מכדי להתעלם ממנה. "בעתיד הקרוב תוכלו להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין על מנת לרכוש מניות, בתים, רכבים, לקבל דיבידנדים, לקבל ולתת הלוואות, ואפילו לקנות פיצה ולמלא דלק", כך נכתב בדוח.
לפני חודש דווח בפורבס כי לראשונה בנק פדרלי בארה"ב מציע מסחר במטבעות דיגיטליים (8 המטבעות המובילים) באופן ישיר. לקוחות Vast Bank יוכלו להחזיק, לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים, באמצעות העובר ושב, כך לפי הדיווח. הבנק למעשה עוקף את קוינבייס ודומותיה שפועלות כפלטפורמות כמעט בלעדיות למסחר במטבעות וירטואליים.
בנק אוף אמריקה פרסם בתחילת השבוע דוח שמקשר בין הצלחה של חברות ציבוריות לחשיפה שלהן לשוק מטבעות הקריפטו, הבלוקצ'יין והנכסים הדיגיטליים.
הבנק קיבל אישורים להפעיל מסחר בקריפטו משתי הרשויות הפדרליות הרלוונטיות: ה-FDIC, שהוא התאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות (Federal Deposit Insurance Corporation), ומה-OCC, משרד מבקר המטבע (Office of the Comptroller of the Currency).
בסוף אפריל הודיע הבנק הגדול בארה"ב, ג'יי.פי מורגן צ'ייס, כי יציע ללקוחות אמידים חשיפה לביטקוין. בבנק הנפיקו קרן השקעה בביטקוין, והבנק גייס אף הוא את חברת NYDIG שמעניקה שירותים פיננסיים וטכנולוגיים בביטקוין, שמפעילה את הקרן מטעם הבנק. NYDIG וחברת גלקסי דיגיטל מפעילות קרן דומה אצל מורגן סטנלי.
במרץ גולדמן זאקס עשה את צעדיו הראשונים בשוק המטבעות הווירטואלים, כשהודיע כי הוא מציע את כלי ההשקעה הראשונים שלו בביטקוין ונכסים דיגיטליים אחרים ללקוחות קבוצת ניהול ההון הפרטית שלו, כך דיווחו רשת CNBC, ואתר מרקטווטש. גולדמן זאקס מעוניין להציע בסופו של דבר "ספקטרום מלא" של השקעות בביטקוין ונכסים דיגיטליים אחרים, "בין אם באמצעות ביטקוין פיזי, נגזרות שלו או כלי השקעה מסורתיים", אמרו בבנק.
עוד דווח במרץ האחרון כי בבנק מורגן סטנלי נאמר ליועצים הפיננסיים שם שהם יכולים להפנות לקוחות לקרנות ביטקוין החל מחודש אפריל, כך דיווחה CNBC.