סגור

שיח מדיקל מפרסמת תוצאות מקדמיות: ההכנסות ברבעון הרביעי זינקו ב-174%

בסיכום הרבעון עמדו ההכנסות על 28 מיליון שקל; הכנסות החברה ב-2021 צפויות לפי התוצאות המקדמיות להסתכם ב-66 מיליון שקל, צמיחה של כ-80% בהשוואה לשנת 2020; שיח מדיקל קיבלה מפועלים מסגרת אשראי של 10 מיליון שקל

תוצאות כספיות מקדימות יוצאות הבוקר משיח מדיקל - חברת הקנאביס מדווח על צמיחה של 174% בהכנסות ברבעון האחרון של 2021 ל-28 מיליון שקל. גם ביחד לרבעון השלישי הנתונים מלמדים על שיפור חזק, עם עלייה של 73% בהכנסות.
במהלך 2021 הגדילה שיח מדיקל את כושר גידול הקנאביס שלה באמצעות שימוש בחוות לווין. החברה גם התקשרה עם מפעלים נוספים ומבצעת ייבוא וייצוא של מוצרי פרימיום באופן שמאפשר גמישות והתאמת הייצור לרמת הביקושים הגדלה. בנוסף, החברה השלימה בשנה שחלפה את רכישת השליטה בשלושה בתי מרקחת, בדרכה לבסס רשת בתי מרקחת הפועלים תחת המעטפת שלה עצמה - זאת תוך המשך שיתף הפעולה עם כל בתי מרקחת בישראל המנפקים קנאביס.
שיח מדיקל היא גם אחת החברות שמייצאות שנקאביס רפואי לחו"ל, במקרה שלה מדובר בייצוא פעיל לאוסטרליה של תפרחות - והיא פועלת להרחבת מעגל היצוא למדינות נוספות. על פי נתוני החברה, בניהולו של יוגב שריד, הצמיחה בהכנסות אפיינה את כל השנה.
ההכנסות ב-2021 צפויות לפי התוצאות המקדמיות להסתכם ב-66 מיליון שקל, צמיחה של כ-80% בהשוואה לשנת 2020. החברה מציינת כי התמקדה השנה ביישום האסטרטגיה לשימור והעצמת הקשר עם הלקוח הישראלי הסופי, תוך הגדלת האחיזה בכל שרשרת הערך, בדגש על חוליית בתי המרקחת.
במקביל נטלה החברה לראשונה מסגרת אשראי בנקאי בהיקף של 10 מיליון שקל, שהעמיד בנק הפועלים וזהו אשראי בנקאי משמעותי ראשון אשר מעמיד בנק זה לחברה קנאביס רפואי ישראלית - ובפרט לחברה בעלת רישיון לגידול קנאביס רפואי בישראל. מסגרת זו תאפשר לחברה גמישות פיננסית תוך גיוון מקורות המימון ותהווה מקור תמיכה נוסף בצמיחה בהיקפי הפעילות העסקית.
חברות הקנאביס הרפואי מפרסמות בזו אחר זו את הנתונים המקדמיים לסיכום שנת 2021, ואלה מלמדים על צמיחה משמעותית בהכנסות. האחרונה לדווח לפני ההודעה של שיח מדיקל היום היתה יוניבו, שפרסמה גם היא תוצאות מקדמיות ביום ראשון שעבר. הבוקר דיווחנו על מגמה חיובית הפוקדת את מניות הענף מתחילת 2022, לאחר שנה שבה נחתך המדד שלהן – ת"א קנאביס איבד 56% מאז השקתו בפברואר 2021.
1 צפייה בגלריה
כנס קנאביס canabiz פאנל השקעות ורגולציה יוגב שריד
כנס קנאביס canabiz פאנל השקעות ורגולציה יוגב שריד
מנכ"ל שיח מדיקל וגב שריד
(צילום: אוראל כהן)