סגור

דלק ישראל מבקשת משופרסל לשקול שוב את הצעת המיזוג

לפני מספר ימים דחה דירקטוריון שופרסל את הצעת המיזוג, יממה לאחר התפטרות היו"ר יקי ודמני; במכתב ששלחה כעת דלק ישראל לשופרסל נכתב: "יש בידי בעלי המניות הסברים טובים ומשכנעים כנגד כל אחד מהנימוקים לדחייה"

"בעלי המניות של דלק ישראל קיבלו בתדהמה גדולה את החלטת שופרסל לדחות את הצעת המיזוג בין שתי החברות", כך כתבה דלק ישראל במכתב לדירקטוריון שופרסל. דירקטוריון שופרסל נדרש במכתב לדון שוב בהצעה. את המכתב שלח בא כוחה של דלק ישראל, עו"ד עדי זלצמן.


המכתב, שהוא התגובה הרשמית הראשונה של דלק ישראל לדירקטוריון, נמסר אחרי החלטת דירקטוריון שופרסל לדחות את ההצעה של דלק למיזוג בין שתי החברות, עם עזיבתו של היו"ר יקי ודמני.

1 צפייה בגלריה
תחנת דלק של דלק ישראל
תחנת דלק של דלק ישראל
תחנת דלק של דלק ישראל
(נמרוד גליקמן)

דלק ישראל, שנשלטת בידי אבי לוי ואלי להב, הציעה הזרמה מידית של 100 מיליון שקל לשופרסל ומיזוג תמורת 12% ממניות שופרסל שיקבלו בעלי המניות בדלק, עם אופציות לגדול לכ-20% בתוך שנה. ההצעה כללה בקשה של בעלי המניות בדלק להופיע בפני דירקטוריון שופרסל ולהביע את עמדתם.
אחת הסיבות לנפילת ההצעה בידי דירקטוריון שופרסל, על פי הערכות, היתה שיתוף הפעולה בהגשתה עם ודמני, שהמוסדיים המחזיקים בשופרסל יצאו למאבק סמוי נגדו. "בניגוד לאמור בפרסומים בתקשורת, ההצעה שניתנה ניתנה ללא כל הסכמה מוקדמת, כזו או אחרת, עם נציגי שופרסל, ובלי שהתקבלה התייחסות כלשהי אליה קודם לכן", כתב עו"ד זלצמן במכתב.
דלק ישראל מלינה שלא ניתנה לה האפשרות להציג את ההצעה באופן מפורט ומנומק יותר, ומשכך ההצעה אינה שלמה וברורה, ומשכך גם התשובה לה ראוי שתינתן רק לאחר שהוצגה כאמור.
"יש בידי בעלי מניות דלק ישראל הסברים טובים ומשכנעים כנגד כל אחד מהנימוקים של שופרסל לדחייה, כאשר אנו סמוכים ובטוחים שאם תאפשרו לנציגי בעלי מניות דלק ישראל להופיע בפני הוועדה ו/או דירקטוריון שופרסל, דעתם תשתנה באופן שהם יראו את היתרונות הרבים הגלומים לשופרסל ובעלי מניותיה בעסקה המיזוג", כך טוען זלצמן, שמבקש מדירקטוריון שופרסל לבחון שוב את ההחלטה לדחות את ההצעה. דלק ישראל מציינת כי אין לה התנגדות שאישור המיזוג יהיה בכפוף להחלטת אספה כללית של בעלי מניות שופרסל.