סגור

עלייה של 18% ברווח התפעולי של ברקשייר - וקופה של 150 מיליארד דולר

ענקית האחזקות של וורן באפט, שנהנתה מצמיחה בתחום התשתיות, סיימה את הרבעון השלישי עם רווח תפעולי של 6.47 מיליארד דולר; סכום השיא שנרשם בקופת המזומנים - על אף העובדה שהחברה השלימה בתקופה רכישה עצמית בהיקף של 7.6 מיליארד דולר

האימפריה של וורן באפט מסכמת רבעון שלישי עם ירידה חזקה ברווח הנקי, בעיקר בשל הפסדי השקעות – הרווח התפעולי דווקא עלה, בין היתר בזכות עסקי התשתיות של הקבוצה.
ברקשייר האת'ווי דיווחה אתמול על רווח נקי של 10.34 מיליארד דולר ברבעון השני, או של 6,882 דולר למניה (מסוג A), בהשוואה לרווח של 30.14 מיליארד דולר או 18,994 דולר למניה ברבעון המקביל בשנה קודמת – ירידה חדה של 60%.

הרווח התפעולי של ענקית האחזקות, שאינו כולל חלק מההשקעות של ברקשייר, טיפס ב-18% ל-6.47 מיליארד דולר, בהשוואה ל-5.48 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.
רווחי ההשקעות בסקטור הביטוח עלו ברבעון השלישי ל-1.16 מיליארד דולר, לעומת 1.02 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. מנגד, הפסדי עסקי החתמות בסקטור התרחבו ל-784 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 213 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2020.
עסקי התשתיות, הכוללים את תחום המסילות, אנרגיה, ושירותי תשתיות ציבוריים סיפקו לברקשייר רווח של 3.03 מיליארד דולר, מול 2.74 מיליארד דולר ברבעון המקביל.
החברה המשיכה במסע הרכישה העצמית הנרחב שלה – ברקשייר רכשה ברבעון מניות של הקבוצה בסכום של 7.6 מיליארד דולר. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של 2021 עמד סכום הרכישות על 20.2 מיליארד דולר.
ועל אף הוצאת העתק הזו על רכישה עצמית, קופתה של ברקשייר נותרת מלאה מאד – ולמעשה מלאה מאי פעם. נכון לתום הרבעון השלישי היה בקופת החברה סכום שיא של 149.2 מיליארד דולר – מול 144.1 מיליארד דולר בסוף הרבעון השני.
באפט עצמו אמר לאחר הדוח כי המשקיעים לא צריכים לייחס חשיבות גדולה מדי לשינוייים ברווחי ההשקעות. "היקף הרווח או ההפסד מההשקעות בכל רבעון הוא בדרך כלל חסר משמעות. הנתון הזה מספק מספרים של רווח נקי למניה שיכולים להיות מטעים באופן קיצוני את המשקיעים שיש להם ידע מועט או ללא ידע כלל על כללי החשבונאות", אמר באפט.
מניית ברקשייר האת'ווי טיפסה ב-26% מתחילת השנה - היא ננעלה בשישי בשווי שוק של 652.3 מיליארד דולר.

1 צפייה בגלריה
וורן באפט ברקשייר הת'אוויי
וורן באפט ברקשייר הת'אוויי
וורן באפט
(צילום: בלומברג)