סגור

באפט תורם עוד 4.1 מיליארד דולר מהונו - ועוזב את הקרן של ביל ומלינדה גייטס

המשקיע המיליארדר סיים בכך להעביר מחצית מהונו למטרות פילנתרופיות; בנוסף הודיע כי הוא מתפטר מתפקיד הנאמן בקרן של בני הזוג גייטס

וורן באפט הודיע היום שיתרום 4.1 מיליארד דולר במניות ברקשייר האת'וויי לחמש קרנות צדקה, וכי בכוונתו להתפטר מתפקידו כנאמן בקרן של ביל ומלינדה גייטס.

התרומה מסמנת את מחצית הדרך עבור האורקל מאומהה בן ה-90, אשר ב-2006 הבטיח לתרום מחצית ממניות ברקשייר שלו לקרן ביל ומלינדה גייטס, קרן סוזן תומפסון באפט, קרן שרווד, קרן הווארד באפט, וקרן נובו.
ב-2006 החזיק באפט ברשותו 474,998 מניות מסוג A של ברקשייר, וכיום נמצאות בבעלותו 238,624 מניות ששוויין כ-100 מיליארד דולר.


1 צפייה בגלריה
וורן באפט ברקשייר הת'אוויי
וורן באפט ברקשייר הת'אוויי
וורן באפט ברקשייר הת'אוויי
(צילום: בלומברג)

"היום הזה מציין אבן דרך עבורי. ב-2006 הבטחתי לתרום את כל מניות ברקשייר שלי – שמהוות יותר מ-99% מהוני הנקי – למטרות פילנתרופיות. עם התרומה מהיום של 4.1 מיליארד דולר, הגעתי למחצית הדרך", אמר המשקיע המיליארדר.
התפטרותו של באפט מקרן גייטס מגיעה בעוד ארגון הצדקה מתמודד עם הגירושים של שני מייסדיו. לדבריו, "במשך שנים הייתי נאמן - אמנם בלתי פעיל - של מקבלת אחת בלבד של הכספים שלי, קרן ביל ומלינדה גייטס. כעת אני מתפטר מתפקיד זה, כפי שעשיתי בכל הדירקטוריונים התאגידיים למעט זה של ברקשייר. המטרות שלי נמצאות בסנכרון מלא עם אלה של הקרן, והשתתפותי הפיזית אינה נחוצה כדי להשיג את היעדים האלה".
בני הזוג גייטס הודיעו על גירושיהם במאי. הם יצרו יחד עם באפט את ה-Giving Pledge, תוכנית צדקה שדורשת ממשתתפיה למסור יותר ממחצית הונם.