סגור
משרדי אנבידיה סן חוזה
משרדי אנבידיה בסן חוזה (שי סלינס)

מה גרם לאנבידיה לצלול ב-10% ביום אחד

מניית ענקית השבבים המובילה בתחום הבינה המלאכותית צללה אמש בנאסד"ק. מה הקשר לחברת בינה מלאכותית אחרת שקטנה ממנה בהרבה, האם אנבידיה במצוקה, והאם שווה להשקיע בה דווקא עכשיו

כשחברה ששווה 2 טריליון דולר נופלת במסחר בניו יורק בלי חדשות ישירות זה אירוע נדיר מאוד, אבל זה בדיוק מה שקרה אמש לאנבידיה (סימול נאסד"ק: NVDA).
לפי דיווח ביאהו פייננס, מניות חברת השבבים המובילה בתחום הבינה המלאכותית נסחפו במכירה כללית של מניות בינה מלאכותית לאחר שאנליסטית אחת ציינה שסופר מיקרו קומפיוטר (סימול נאסד"ק: SMCI), חברת הבינה המלאכותית אחרת המובילה בתחום, לא דיווחה על הכנסות ראשוניות, מה שמטיל ספק על תוצאותיה הקרובות. החדשות האלה גרמו לאנבידיה ליפול ב-10% במסחר ביום שישי, בעוד שסופרמיקרו איבדה 23.1%. עד לחודש הזה, מניות הבינה המלאכותית טסו מתחילת השנה בזכות צמיחה חריגה והתלהבות מהטכנולוגיה המהפכנית הזו. בשלב מסוים, מניית אנבידיה כמעט הכפילה את עצמה מתחילת השנה, בעקבות דו"ח נוסף מרשים בפברואר, ושווי השוק שלה עלה על 2 טריליון דולר.
עם זאת, כפי שמלמדת מכירת המניות השבוע, חלק ניכר מהעליות האלה נבעו בעיקר מרגשות ומפחד שמא יפספסו את ראלי הבינה המלאכותית. כשמניות שכבר עשו רווחים של מאות אחוזים כמו אנבידיה וסופרמיקרו, לא צריך הרבה כדי שהרווחים האלה יעלמו, וזה נראה שמה שקורה כאן. וכך כשניוז שלילי אחד מגיע, יתכן מצב שבו משקיעים שרצים לממש רווחים לפני שאולי הבועה תתפוצץ.
האם אנבידיה במצוקה?
הדברים שגרמו למכירה הזו יכולים בקלות להיות לא משמעותיים, כפי שאנליסטית של וולס פארגו ציינה שסופרמיקרו לא פרסמה את דו"ח ההכנסות הראשוני שלה כרגיל, משהו שאולי מרמז שהתוצאות הרבעוניות שלה היו חלשות מהצפוי.
זו רק השערה, אולם משקיעים צריכים להיות מודעים לכך שאירוע כזה לרוב לא יגרום למניה ליפול ב-23% כמו שקרה לסופרמיקרו, אלא שזה מצב שיגרום לירידות שצוברות תאוצה מסנטימנט ומומנטום.
למרות שאנבידיה גדולה בהרבה מסופרמיקרו, הסנטימנט בסקטור הבינה המלאכותית נוטה להזיז את המניות האלו יחד, ואנבידיה גם נהנתה מהתלהבות וציפיות גבוהות לחידושים בתחום הבינה מלאכותית, כך שזה לא מפתיע לראות את המניה שלה יורדת בעקבות סופרמיקרו.
עדיין מוקדם לדעת אם המכירה בשישי משמעותית. כדאי לעקוב אחר דו"ח הרבעון השלישי של סופרמיקרו, שצפוי לצאת אחרי שעות המסחר ב-30 באפריל, כי זה יאשר או יבטל את המכירה של היום. בשוק מצפים שאנבידיה תגיב בהתאם לסופר מיקרו קומפיוטר לאחר שהחדשות האלה יצאו.
האם כדאי להשקיע באנבידיה עכשיו?
לפני שאתם קונים מניות של אנבידיה, שקלו את זה: צוות האנליסטים של המלצות מניות של ה"Motley Fool" זיהה, להערכתם, את 10 המניות הטובות ביותר שמשקיעים צריכים לקנות כרגע... ואנבידיה לא הייתה אחת מהן.