סגור

נחשף בכלכליסט
מינוי ספיר למנכ"ל סלקום פתח חזית בין ועד העובדים לדסק"ש

גורמים בחברת הסלולר מותחים ביקורת על העובדה שהאחים זלקינד, בעלי השליטה בחברה, התייעצו בקשר למינוי עם גיל שרון, יו"ר בזק המתחרה, וטענו כי ניסיונו של ספיר בשוק מועט

הבחירה של דניאל ספיר לתפקיד מנכ"ל סלקום במקומו של אבי גבאי לא עברה בצורה חלקה בדירקטוריון החברה ופתחה חזית בין בעלת השליטה בחברה, דסק"ש, לבין ועד העובדים בראשותה של מיה יניב.
מינויו של ספיר נחשף אתמול בכלכליסט. סביב המינוי התחוללה סערה, כשגורמים בחברה, בהם הוועד, טוענים כי ספיר קיבל רוח גבית דווקא מגיל שרון, יו"ר החברה המתחרה בזק, שתחתיו עבד עד 2012 כששימש סמנכ"ל החטיבה העסקית בפלאפון.
2 צפייה בגלריה
גיל שרון מנכל פלאפון
גיל שרון מנכל פלאפון
גיל שרון
(צילום: אוראל כהן)
בין שרון לאחים דני ומייקי זלקינד, מבעלי המניות הגדולים בדסק"ש שמחזיקה בשליטה בסלקום, נערכו שיחות לגבי ספיר לפני מינוי המנכ"ל. שיחות אלה עוררו סערה גם בקרב מועמדים שלא נבחרו, והן, כאמור, בקרב גורמים אחרים בחברה, שטענו כי מדובר בהתייעצות פסולה בגלל תפקידו של שרון בבזק המתחרה.
שרון שימש עד לפני שנה שותף ומנהל של גולן טלקום שהיתה בשליטת אלקו של האחים זלקינד, ואשר אותה לסלקום תמורת 600 מיליון שקל. אותם גורמים בחברה טענו שספיר פחות מתאים לניהול סלקום בעת הזו מאשר אלי אדדי מנכ"ל דינמיקה שהתמודד על התפקיד, וכי ספיר לא נמצא בענף הסלולר כבר תשע שנים.
גורמים בחברה טענו שספיר פחות מתאים לניהול סלקום מאשר אלי אדדי מנכ"ל דינמיקה שהתמודד על התפקיד, וכי ספיר לא נמצא בענף הסלולר כבר 9 שנים
מיה יניב, יו"ר ועד עובדים סלקום אמרה לכלכליסט אתמול כי: "לאחר שנים של מאבקים מיותרים וניהול מנותק היה אי של שפיות בדמותו של אבי גבאי, שהכיר את השוק מעולה, ניהל באופן אחראי את החברה וידע ללכת יד ביד עם העובדים, מה שהביא את החברה לעלייה משמעותית ותחילתו של שגשוג. לעניין גיל שרון - לא נתפס שאדם שהוא לא פחות מאייקון שלילי בעולם העבודה המאורגנת, ובנוסף יו״ר בזק חברה שמתחרה בנו הוא זה שממליץ מי יהיה מנכל החברה? מפת האינטרסים מפחידה בהחלט. כינסתי כמה יועצים משפטיים כדי לבחון צעדיינו הפרקטיים בנושא".
2 צפייה בגלריה
דניאל ספיר על רקע מטה סלקום
דניאל ספיר על רקע מטה סלקום
דניאל ספיר על רקע מטה סלקום
(עמרי מירון אוראל כהן)
ועד העובדים בסלקום מחזיק במושב בדירקטוריון החברה ובמהלך הישיבה אתמול אחרי הצוהריים עלו הדוברים לטונים גבוהים כשחלק מהדירקטורים ביקשו לעצור את הליך הבחירה בשל ניגוד עניינים של דירקטורים אחרים ולחץ שהופעל עליהם כביכול לשנות את דעתם. הדירקטורים מטעם דסק"ש, ביניהם מייקי זלקינד, הובילו לאישור הבחירה כשהם נתמכים ביועצת המשפטית של החברה שהעניקה גיבוי משפטי להחלטה. אבל נראה שהמילה האחרונה בוויכוח שבין הוועד להנהלה עדיין לא נאמרה.
"בפני ספיר עומדים אתגרים לא פשוטים כמו מחירי הסלולר, חטיבת הטלוויזיה המפסידה של סלקום, וכן החוב הגדול שרובץ על קופת החברה, והוא יידרש לשקם את היחסים עם הוועד ולהחזיר אותם לרמה שבה היו בתקופתו של המנכ"ל הקודם, גבאי, שהתפטר לפני יותר מחודש כדי לרכוש את השליטה בפרטנר בקבוצה אחת עם שלמה רודב, הפניקס ומשפחת ארקין.
ספיר שימש מ־2012 עד היום מנכ"ל תקשוב של משפחת לבנת. הוא בעל רקע בתחום הסלולר ובעבר היה מנהל מחלקת לקוחות עסקיים בסלקום, סמנכ"ל מכירות בברק 013, סמנכ"ל חטיבת לקוחות בהוט ובשנים 2012-2008 היה סמנכ"ל החטיבה העסקית בפלאפון.