סגור

נחשף בכלכליסט
ועד העובדים בסלקום: "לא נתפס שגיל שרון המליץ מי יהיה מנכ"ל החברה"

יו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב יוצאת במתקפה חריפה נגד מינויו המסתמן של דניאל ספיר לתפקיד המנכ"ל; הוועד טוען כי מעורבותו של יו"ר בזק גיל שרון, המקורב לבעלי המניות בסלקום האחים זלקינד, היא פסולה: "מפת האינטרסים מפחידה בהחלט"

ועד עובדי סלקום יוצא במתקפה חריפה כנגד מינויו המסתמן של דניאל ספיר לתפקיד מנכ"ל החברה.

ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון החברה יתכנס הערב, והוא צפוי לבחור בספיר לתפקיד המנכ"ל במקומו של אבי גבאי. את הבחירה מובילים האחים דני ומייק זלקינד, שהם מבעלי המניות הדומיננטיים בדסק"ש, החברה-האם של סלקום (29.9%), שבה הם מחזיקים באמצעות אלקו שבשליטתם.
הבוקר חשף "כלכליסט" כי גורמים בחברה טוענים שהבחירה נעשית לאחר שהאחים זלקינד קיימו שיחות עם גיל שרון - יו"ר בזק - שהמליץ בחום על ספיר. זאת לאחר שספיר עצמו הציג את שרון כממליץ - לנוכח העובדה שעבד תחתיו בפלאפון בעבר. האחים זלקינד קיימו לפחות שיחה אחת עם שרון לגבי המינוי המתוכנן.
ספיר, כיום מנכ"ל תקשוב, שימש בעבר סמנכ"ל בפלאפון וב-HOT, והיה בעברו גם מנהל מחלקת הלקוחות העסקיים בסלקום. בפלאפון הוא עבד תחת גיל שרון עד 2012 ושימש סמנכ"ל החטיבה העסקית בפלאפון. כפי שדווח, הבחירה בספיר מעוררת ביקורת רבה בקרב גורמים בחברה.
מיה יניב, יו"ר ועד העובדים בסלקום, אמרה ל"כלכליסט" בעקבות הפרסום הבוקר: "לאחר שנים של מאבקים מיותרים וניהול מנותק היה אי של שפיות בדמותו של אבי גבאי, שהכיר את השוק מעולה, ניהל באופן אחראי את החברה וידע ללכת יד ביד עם העובדים, מה שהביא את החברה לעלייה משמעותית ולתחילתו של שגשוג".
2 צפייה בגלריה
 מיה יניב יו"ר ועד סלקום
 מיה יניב יו"ר ועד סלקום
מיה יניב, יו"ר ועד עובדי סלקום
(יח"צ)
יניב הוסיפה, "לעניין גיל שרון - לא נתפס שאדם שהוא לא פחות מאייקון שלילי בעולם העבודה המאורגנת, ובנוסף יו״ר בזק, חברה שמתחרה בנו, הוא זה שממליץ מי יהיה מנכ"ל החברה. מפת האינטרסים מפחידה בהחלט. כינסתי כמה יועצים משפטיים הבוקר על מנת לבחון את צעדינו הפרקטיים בנושא".
עוד ציינה יניב כי "סלקום היום צריכה נואשות יציבות ניהולית, אדם שמכיר את שוק הסלולר ואת המתחרים בו, והכי חשוב - יידע להתנהל מול שוק מטורלל ורגולציה דרמטית ללא תקופת למידה. וכמובן אדם שמבין עבודה מאורגנת מהי ואיך מתנהלים איתה. כל אופציה אחרת עלולה להיות לא פחות מאסון מתגלגל. ועד העובדים לא מתערב במישרין או בעקיפין בהחלטות דירקטוריון ובטח לא בבחירת מנהלים, אך הוועד זועק לא לחזור על טעויות העבר".
2 צפייה בגלריה
גיל שרון מנכל פלאפון
גיל שרון מנכל פלאפון
גיל שרון
(צילום: אוראל כהן)