סגור

בלעדי
דניאל ספיר צפוי להיבחר למנכ"ל סלקום; סערה בחברה: "לא הגיוני שיו"ר בזק המליץ על המינוי"

גורמים בסלקום טוענים כי האחים זלקינד קיימו התייעצות פסולה לכאורה עם גיל שרון לגבי המינוי - שרון הוא יו"ר החברה המתחרה בזק והיה בין הממליצים של ספיר, מנכ"ל תקשוב שעבד תחתיו בעבר; אחרים טוענים כי מדובר במהלך לגיטימי ומקובל של מי שהתבקש לתת חוות דעת על מנהל שעבד תחתיו

סערה בחברת סלקום: לכלכליסט נודע כי דירקטוריון החברה יתכנס היום לבחור בדניאל ספיר למנכ"ל החברה במקומו של אבי גבאי. את הבחירה מובילים האחים דני ומייק זלקינד, שהם מבעלי המניות הדומיננטים בדסק"ש, החברה האם (29.9%), בה הם מחזיקים באמצעות אלקו שבשליטתם.

גורמים בחברה טוענים כי הבחירה נעשית לאחר שהאחים קיימו שיחות עם גיל שרון - יו"ר בזק - שהמליץ בחום על ספיר. ספיר שימש בעבר סמנכ"ל בפלאפון והוט, היה בעברו גם מנהל מחלקת הלקוחות העסקיים בסלקום. בפלאפון הוא עבד תחת גיל שרון עד 2012 ושימש סמנכ"ל החטיבה העסקית בפלאפון.
השיחות שהתקיימו בין האחים זלקינד לשרון מעוררות סערה הן בקרב מועמדים שלא נבחרו, והן בקרב גורמים אחרים בחברה. המבקרים טוענים שמדובר בהתייעצות פסולה מאחר ששרון משמש כיו"ר של הקבוצה המתחרה בזק.
1 צפייה בגלריה
דניאל ספיר חדש
דניאל ספיר חדש
דניאל ספיר
(עמרי מירון)
שרון כיהן עד לפני שנה שותף ומנהל של גולן טלקום, שהיתה בשליטת אלקו של האחים זלקינד - אלקו מכרה את גולן טלקום בהמשך ברווח עצום לסלקום תמורת 600 מיליון שקל. הגורמים שמתנגדים למינוי של ספיר טוענים כי הרקורד שלו בסלולאר נחות בהרבה מזה של אלי אדדי למשל שהוא האדם שהחברה זקוקה לו אחרי אבי גבאי, ואשר מכיר את החברה מבפנים בעוד שספיר לא נמצא בענף הסלולאר ב-9 השנים האחרונות.
ספיר התמודד מול אלי אדדי, מנכ"ל רשת דינמיקה, קרן שתוי מנכ"לית הולמס פלייס, ומועמדים נוספים. לכלכליסט נודע כי שרון אכן היה בין הממליצים שצירף ספיר לקורות החיים שלו לחברה, כמועמד. ככל הידוע גם התקיימה שיחה אחת לפחות בין האחים זלקינד שהם הרוח החיה בקבוצה שמחזיקה במניות דסק"ש בנושא סלקום, לבין שרון.
עם זאת, גורמים אחרים בחברה ובתעשיה טוענים כי מדובר במהלך לגיטימי שבו שרון התבקש לתת חוות דעת על המועמד שעבד תחתיו בעבר.
כך או כך, הסערה בחברה סביב הבחירה וגוברת בשעות האחרונות, כשהטענה המרכזית כאמור היא שלא הגיוני שיו"ר בזק מעורב בבחירת מנכ"ל סלקום. ככל הידוע גם בדירקטוריון החברה אין תמימות דעים לגבי המועמד שנבחר.
מזלקינד לא נמסרה תגובה. שרון סירב להתייחס.