סגור

במורגן סטנלי מרוצים מהמנכ"ל: ירוויח 35 מיליון דולר עבור 2021

הבנק האמריקאי החליט להעלות ב-6% את התגמולים להם יזכה ג'יימס גורמן בזכות ביצועיו בשנה שעברה; מוקדם יותר הוחלט בבנק המתחרה ג'יי.פי מורגן להעלות את שכרו של המנכ"ל ג'יימי דיימון ב-9.5% ל-34.5 מיליון דולר

ג'יימס גורמן, מנכ"ל הבנק האמריקאי מורגן סטנלי, יזכה בהעלאה של 6% בשכר השנתי שלו, כך שכלל חבילת התגמולים שלו עבור 2021 תעמוד על 35 מיליון דולר, כך לפי הודעה שמסר הבנק אתמול (ו').בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי חבילת התגמולים תכלול שכר בסיס של 1.5 מיליון דולר, בונוס במזומן של 8.38 מיליון דולר, אופציות בשווי 5.03 מיליון דולר ומענק מניות עבור ביצועים בגובה 20.1 מיליון דולר.

1 צפייה בגלריה
ג'יימס גורמן מנכ"ל בנק מורגן סטנלי
ג'יימס גורמן מנכ"ל בנק מורגן סטנלי
ג'יימס גורמן, מנכ"ל בנק מורגן סטנלי
(רויטרס)


באופן דומה, ביום חמישי העניק הדירקטוריון של בנק ג'יי.פי מורגן העלאה של 9.5% למנכ"ל ג'יימי דיימון, כך שחבילת התגמולים הכוללת שלו עבור 2021 עומדת על 34.5 מיליון דולר.
גורמן (63) נכנס לתפקידו לפני כעשור ועזר להפוך את הבנק, שעד אז התרכז בחטיבת מסחר מפסידה, למאוזן יותר. הוא נחשב לכוח המניע מאחורי ההחלטה של מורגן סטנלי לרכוש את חברת הברוקראז' והייעוץ להשקעות סמית ברני - רכישה שעזרה להפוך את חטיבת ניהול העושר של הבנק לאבן הפינה בתוכנית לייצוב ההכנסות.
לפי ההודעה הרשמית, הדירקטורים של מורגן סטנלי ביססו את ההחלטה להעלאת השכר על הביצועים האישיים של גורמן והכנסות השיא עליהם דיווח הבנק. עבור 2021 דיווחו בבנק על רווח נקי של 15 מיליארד דולר, זאת לעומת 11 מיליארד דולר בשנה קודם לכן.