סגור

ושוב שינוי מגמה: השקל מתחזק, "הנתונים עדיין תומכים בייסוף המטבע בטווח הארוך"

הדולר נחלש עד ל-3.14 שקלים, היורו נסוג ל-3.57 שקלים; בחודש נובמבר התחזק השקל ב-3% מול סל המטבעות; הראל ביטוח: "הגורמים המבניים של ישראל תומכים בייסוף השקל בטווח הארוך כשברקע המשך הגידול החד בייצוא השירותים של ישראל, שעלה ב-4% בספטמבר לשיא חדש"

הדולר רושם ירידות לאחר השער היציג ונחלש עד ל-3.14 שקלים, היורו נסוג ל-3.57 שקלים. מוקדם יותר השקל נחלש היום מול הדולר והיורו. הדולר התחזק ב-0.2% ל-3.16 שקלים והיורו עלה ב-0.8% ל-3.591 שקלים.
אתמול ירד הדולר ב-0.8% בשוק המט"ח המקומי ושערו היציג נקבע על 3.157 שקלים, היורו נסוג ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.564 שקלים.
"הירידות בשווקים הפיננסיים עצרו את הייסוף בשקל, כאשר נרשם פיחות של כמעט 2% מול סל המטבעות", כתב הבוקר עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים. עם זאת, קליין הדגיש כי עדיין בסיכום נובמבר השקל התחזק ב-3% מול סל המטבעות.
"אנו עדיין מאמינים שהגורמים המבניים של ישראל תומכים בייסוף השקל בטווח הארוך. אחד מהגורמים הללו הוא המשך הגידול החד בייצוא השירותים של ישראל, שעלה ב-4% בספטמבר בניכוי חברות הזנק וב-34% ב-12 החודשים האחרונים, לשיא חדש".
בשווקים הבינלאומיים מטפס היורו ב-0.6% לעומת הדולר וצמד המטבעות נסחר ברמה של 1.136 דולר ליורו.
חוסר הוודאות בשווקים גובר היום, אחרי שמנכ"ל מודרנה סטפן בנסל הזהיר שהחיסונים הקיימים לקורונה לא יהיו יעילים עבור זן האומיקורן כפי שהם יעילים עבור הזנים הקודמים.
בריאיון ל"פייננשל טיימס" שפורסם הבוקר העריך בנסל כי יהיה צורך בעדכון החיסונים ואמר כי ככל הנראה זה ייקח חודשים. "אין סיכוי שהיעילות תהיה באותה רמה כמו מול הדלתא", אמר בנסל בריאיון ממטה החברה במסצ'וסטס. "הולכת להיות ירידה מהותית. אני עדיין לא יודע בכמה, אנחנו צריכים לחכות לנתונים. אבל כל המדענים שדיברתי איתם אמרו - 'זה לא נראה טוב'".
1 צפייה בגלריה
שקל דולר יורו מטבע מטבעות מט"ח
שקל דולר יורו מטבע מטבעות מט"ח
שטרות כסף
(שאטרסטוק)