סגור

אחרי ארבע שנים בתפקיד: מנכ"ל בזק דודו מזרחי פורש

מזרחי צפוי להקים קרן השקעות בתחום התשתיות. לפני כן כיהן כסמנכ"ל הכספים בתנובה, וכן שימש בעבר כסמנכ"ל כספים בפרטנר וכמשנה למנכ"ל בזק לכספים וכלכלה. מזרחי חזר לבזק בשנת 2018 כשחקירת הרשות לניירות ערך הטילה צל כבד על החברה ויצרה מתיחות עם משרד התקשורת. מזרחי: "אני חש שזה הזמן עבורי לעשות שינוי"

מנכ"ל בזק, דודו מזרחי, הודיע היום (א') לדירקטוריון החברה כי החליט לפרוש לאחר כארבע שנים בתפקיד. הוא צפוי להקים קרן השקעות בתחום התשתיות. מזרחי יישאר בתפקידו עד שיימצא לו מחליף.


מזרחי מונה לתפקיד ביוני 2018 והחליף את סטלה הנדלר שפרשה לפניו. לפני כן כיהן כסמנכ"ל הכספים בתנובה, וכן שימש בעבר כסמנכ"ל כספים בפרטנר וכמשנה למנכ"ל בזק לכספים וכלכלה. הפרישה שלו מבזק אז הגיעה בעקבות התנגדותו לעסקת בזק-yes.
1 צפייה בגלריה
TECHTLV דודו מזרחי מנכ"ל בזק
TECHTLV דודו מזרחי מנכ"ל בזק
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק הפורש
(צילום: יריב כץ)
חרף ההתנגדות לעסקה דאז, מזרחי חזר לבזק בשנת 2018 כשחקירת הרשות לניירות ערך הטילה צל כבד על החברה ויצרה מתיחות עם משרד התקשורת. במקביל בזק חוותה בלימה משמעותית מהמשרד בנושא הסיבים האופטיים, שדרש ממנה בהתחלה להתחייב לפריסה כלל-ארצית. עם הזמן המשרד שינה את דרישותיו, אך העיכובים גרמו לכך שהיא הפעילה את רשת הסיבים שלה רק בשנת 2021, האחרונה מבין המתחרות. על אף האיחור בפריסה, מאז הפעלת הרשת בזק פרסה סיבים בקצב גבוה במיוחד בהשוואה לשאר החברות, שעמד על למעלה ממיליון בתי אב בתוך שנה בלבד.
שתי רגולציות נוספות טלטלו את בזק השנה – הראשונה היא ביטול ההפרדה המבנית בין ספק לתשתית, שהוביל את בזק לבטל את תuכנית האיחוד בין בזק בינלאומי ל-yes ולפעול להעברת לקוחות הספק בזק בינלאומי לשירות אחוד בחברת בזק. ההחלטה השנייה שהשפיעה על החברה היא ההפחתה בתעריפי הטלפוניה הקווית של החברה. המשימה הגדולה ביותר שתעמוד בפני המנכ"ל הבא תהיה השגת ביטול ההפרדה המבנית בין החברה-האם לחברות-הבנות, במטרה לחסוך כסף רב ולקבל אישור ממשרד התקשורת למכור חבילות טריפל.
"אחרי למעלה מ-20 שנים בקבוצת בזק, וקרוב לארבע שנים בתפקיד המנכ"ל, אני חש שזה הזמן עבורי לעשות שינוי", כתב מזרחי. "כשנכנסתי לתפקיד המנכ"ל ב-2018, מצאתי חברה בפוסט-טראומה, מנסה להתאושש מהמשבר שפקד אותה, ומתמודדת עם חוב כבד, שחיקה חדה בהכנסות ואובדן מנויים בהיקף גדול. היום, כארבע שנים אחרי, בזק היא חברה חזקה, עם גידול עקבי בהיקף ההכנסות ובמצבת הלקוחות, ועם מאזן בריא ואיתן".
יו"ר קבוצת בזק, גיל שרון: "דודו ניהל את בזק בתקופה מורכבת ומאתגרת מאין כמוה, והוביל לביצועים תפעוליים ופיננסיים שאין שני להם. דודו מותיר אחריו חברה במצב מצוין, כזאת המשקיעה בעתידה עבור לקוחותיה, מתוך תפיסת מובילות ארוכת טווח. אני מודה לדודו על תקופת העבודה המשותפת, ומאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית".