סגור

הטייסים גייסו בהצלחה: שמיים הנפיקה לפי שווי של 75 מיליון שקל

חברת שמיים פיתחה פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית לפיו היא מיישמת את עקרונות נוהג התחקירים הקיים בחיל האוויר בארגונים אזרחיים; השלימה היום הנפקת מניות בבורסת ת"א וגייסה 22 מיליון שקל; נשיא שמיים הוא מפקד חיל אויר לשעבר (אלוף במיל') אליעזר שקדי; לכלכליסט נודע כי בין המשתתפים בגיוס - בתי ההשקעות מור ומיטב דש

חברת שמיים, שפיתחה פלטפורמה טכנולוגית מבוססת בינה מלאכותית המסייעת לארגונים עסקיים להפיק לקחים באמצעות למידה מבוססת תחקיר, נכנסת לבורסה בתל אביב. החברה השלימה היום הנפקה של כ-25% ממניותיה.


שמיים הוקמה על ידי אופיר פלדי, שמשמש גם כמנכ״ל החברה, ובעברו טייס בחיל האוויר. הוא הקים את החברה במטרה ליישם את תרבות התחקירים של חיל האוויר בארגונים אזרחיים.

1 צפייה בגלריה
אופיר פלדי
אופיר פלדי
אופיר פלדי המייסד ומנכ"ל שמיים
(צילום: תמי סגן - כהן)

שמיים גייסה כ-22 מיליון שקל לפי שווי של 75 מיליון שקל (לפני הכסף), ביחד עם כתבי אופציות למניות, שצפויים להכניס לחברה 17.5 מיליון שקל נוספים, בהנחת מימוש מלא.
לכלכליסט נודע כי בין הגופים המוסדיים שהשתתפו בהנפקה נמצאים בתי ההשקעות מור ומיטב דש.
התמורה של ההנפקה צפויה לשמש את החברה למימון פעילותה העסקית השוטפת, תוך שימת דגש על פיתוח פעילות השיווק והמכירה של החברה בצפון אמריקה, ובכלל כך לצורך הרחבת פעילות המחקר והפיתוח של החברה.
את ההנפקה הובילו אהרון סמרה ואסף דגן מאיפקס הנפקות, ונדב רבן מרוסאריו. ליוו את ההנפקה עו"ד אמיר עסלי ממשרד ש. הורוביץ ורו"ח אלי ברדה ממשרד ארנסט אנד יאנג.
מיום הקמתה גייסה החברה מיליון דולר ממשקיעים בולטים, ביניהם גיגי לוי, יואל חשין, יואב ברוק, צבי אגמון, אודי מוקדי ועדי פונדק, לצד קרנות B2 הישראלית ואקומפליס האמריקאית. בנוסף, זכתה החברה למענקים מקרן "בירד" ו"רשות החדשנות הישראלית" בהיקף מצטבר של כ-2.2 מיליון דולר.
צוות העובדים וההנהלה כולל בוגרי חיל האוויר ובוגרי תעשיית ההייטק. נשיא החברה הוא אליעזר שקדי, מפקד חיל האוויר לשעבר ומנכ"ל אל על לשעבר.
החברה, אשר מיישמת באמצעות המוצר שלה את עקרונות נוהג התחקירים הקיים בחיל האוויר לארגונים אזרחיים, פיתחה פלטפורמה טכנולוגית מבוססת בינה מלאכותית, להפקת לקחים ותהליכי תדריך-תחקיר לשיפור מתמיד של הארגון.
באמצעות התחקיר, המשתמש מנתח את פעולתו האחרונה ומפיק ממנה לקחים מיידים לעצמו ולארגון, בעוד שבאמצעות התדריך מפיק המשתמש תועלת מהלקחים שלו ושל הארגון שנצברו. בכך מפחית טעויות חוזרות ברמה האישית והארגונית ומאפשר מצב של שיפור מתמיד.
לאורך שנות פעילותה, הצליחה החברה להניב תוצאות מדודות של שיפור ביצועים עסקיים וחסכון כלכלי ללקוחותיה. בין לקוחות החברה ניתן למנות בין היתר חברות Fortune 500 ו-1,000, ביניהן: אקאמאי, טרדיין, לצד חברות מובילות בארץ כמו: טבע, חברת החשמל, רפאל, בית חולים שיבא, דקסל, בנק הפועלים, מדטרוניק, סטרטסיס, אביומד ועוד. ב-8 החודשים האחרונים החברה הכפילה את מספר לקוחותיה בארצות הברית.
שמיים הוקמה בשנת 2015 כחברת שירותים, והציגה בשנות פעילותה הראשונות צמיחה שנתית בפעילות וגידול עקבי במרבית הפרמטרים הכספיים של כ-50%-100% עד ל-1.9 מיליון דולר הכנסות בשנת 2019. במחצית השנייה של שנת 2019 החליטה החברה על שינוי אסטרטגי ומעבר מחברת ייעוץ לחברת מוצר במודל SAAS.
ההכנסות החודשיות ממכירת מוצרים בשנת 2020 עלו לכ-275 אלף דולר, לעומת 78 אלף דולר בשנת 2019. את שנת 2021 החלה החברה עם צמיחה של כ-60% בהכנסות ל-400 אלף דולר. נכון למועד פרסום התשקיף, צבר ההזמנות של החברה צמח לכ-981 אלף דולר ומשקף צמיחה של כ300% מתחילת השנה.
.