סגור

המשתתפים בהנפקת הגיימינג בתל אביב הרוויחו 61% ביום הראשון

מניית באפ זינקה ב-54.9% ביום המסחר הראשון שלה בבורסה. הרוכשים בהנפקה קיבלו גם כתבי אופציות בחינם, שהגדילו עוד יותר את הרווח; נעם לניר, שהפך לבעל עניין בחברה, הרוויח על הנייר 7.6 מיליון שקל

המשתתפים בהנפקת באפ טכנולוגיות, חברת הגיימינג הראשונה בבורסת תל אביב, יכולים לחייך לאחר יום המסחר הראשון של המניה.
כל מי שהשתתף בהנפקה ורכש מניות קיבל לידיו גם כתבי אופציות בחינם שערכם זינק גם כן. כך שהמשתתפים בהנפקה מורווחים על הנייר ב-61.4% בהשוואה לעלות השתתפותם.
2 צפייה בגלריה
מייסדי באפ טכנולוגיות אופיר גרטנר עילי דה בר אופיר שרעפי
מייסדי באפ טכנולוגיות אופיר גרטנר עילי דה בר אופיר שרעפי
מייסדי באפ טכנולוגיות אופיר גרטנר, עילי דה בר ואופיר שרעפי
(צילום: אילן ספירא)
מניית באפ טכנולוגיות השלימה את יום המסחר הראשון בזינוק של 54.9% בהשוואה למחיר שנקבע בהנפקה. המניה חתמה במחזור ער של 7.35 מיליון שקל ובמחיר שמגלם לחברה שווי שוק של 193.6 מיליון שקל, גבוה ב-48% מהשווי שלפיו השלימה החברה את הגיוס אחרי הכסף.
במשתתפים הבולטים בהנפקה נמצא נעם לניר, שבעברו הרחוק היה בעל השליטה בחברת בבילון, ובשנות התשעים התפרסם בהנפקת אתרי ההימורים מקוונים בלונדון באמצעות חברת אמפייר און ליין.
לניר השתתף בהנפקת באפ טכנולוגיות, והוא מחזיק ב-9.74% מהון המניות של החברה. ברשותו 223 אלף מניות ו-66.9 אלף כתבי אופציות, ששוויים המצרפי הוא 20.2 מיליון שקל.
לניר שילם על המניות והאופציות 12.5 מיליון שקל, ובתום יום המסחר הראשון המניות שברשותו שוות 18.83 מיליון שקל והאופציות עוד 1.35 מיליון שקל, כך שלניר רשם רווח על הנייר של 7.67 מיליון שקל.
גורם נוסף שמחזיק במניות החברה, אך אינו בעל עניין, ולכן לא ניתן לחשב במדויק כמה הוא מורווח, הוא יואב חרל"פ. הוא אחיו החורג של שמואל חרל"פ, בעל השליטה ביבואנית הרכב כלמוביל, והוא אחד הבכירים באותה קבוצה. כלמוביל מייבאת רכבי יונדאי, מיצובישי ומרצדס לישראל. בנוסף לחרל"פ השתתפו גם קרנות קלירמארק וקרן הגידור ספרה בהנפקה, והן מחזיקות במניות בשיעור שנמוך מ-5% ולכן גם הן אינן בעלות עניין בחברה.
באפ טכנולוגיות פיתחה פלטפורמה מיוחדת שמעניקה מעין סוג של כסף וירטואלי לגיימרים על בסיס הביצועים שלהם במשחקים. בין המשחקים שבהם תומכת הפלטפורמה של החברה נמצאים פורטנייט וקאונטר-סטרייק.
את הכסף הווירטואלי שמרוויחים הגיימרים הם יכולים להמיר בשדרוגים שונים במשחקים או באביזרי גיימינג אמיתיים כגון עכברים ומקלדות. כמו כן קיימת אפשרות להמיר את הכסף לתחומים נוספים כמו שוברים להזמנת פיצות.
אמיר נחום, סמנכ"ל ווליו בייס חיתום, אשר הובילה את ההנפקה, אמר: "תחום הגיימינג נמצא בצמיחה אדירה בכל העולם. ההנפקה של באפ טכנולוגיות, חברת הגיימינג הראשונה בבורסה הישראלית, סגרה את יום המסחר הראשון ברווח של כ-60% ובמחזור גדול של כ-7.4 מיליון שקל. ההצלחה הגדולה בהנפקה תביא להערכתנו חברות נוספות בתחום הטכנולוגיה והגיימינג להנפיק בתל אביב".