סגור

סין מנסה לסתום עוד חורים במאבק שלה בקריפטו

למרות שבספטמבר הוציא הבנק המרכזי בסין את הקריפטו מחוץ לחוק, מתנהלת עדיין פעילות כרייה מתחת לרדאר, בין היתר בחנויות אינטרנט קפה ועל ידי עובדי מוסדות ממשלתיים שמנצלים את המשאבים הציבוריים לכרייה. בעיתון הממשלתי הסיני אקונומיק דיילי מכריזים על המשך המאבק וקוראים לרשויות להגביר את הלחץ על הכורים ולסתום עוד חורים במאבק בקריפטו

הרשויות בסין חייבות לפעול נגד אנשים פרטיים שעדיין כורים מטבעות קריפטו ומנצלים פרצות ברגולציה, כך לפי העיתון הממשלתי אקונומיק דיילי (Economic Daily).
במאמר פרשנות שפורסם היום (ש') בעיתון נטען כי מאז מאי הגבירו בסין את הרגולציה נגד פעילות מסחר וכרייה בקריפטו, והמאמצים כמעט ומיגרו לחלוטין את הפעילות המוסדית במדינה, לאחר שכורים רבים סגרו את הפעילות שלהם או עברו למדינות אחרות.
אולם, בעיתון ציינו כי עדיין יש אנשים פרטיים שמנצלים את הפערים בין הרשויות השונות והאזורים. האנשים האלה כוללים מפעילי אינטרנט קפה, סוחרים שמוכרים חלקי מחשבים ועובדים של מוסדות ממשלתיים שמשתמשים במשאבים ציבוריים לכרות מטבעות קריפטו, כך לטענת המאמר.
1 צפייה בגלריה
נשיא סין שי ג'ינפינג
נשיא סין שי ג'ינפינג
נשיא סין שי ג'ינפינג
(צילום: AFP)
כריית קריפטו צורכת כמות רבה של אנרגיה ופולטת כמויות גדולות של פחמן. הפעילות מלווה בסכנות גם במהלך הייצור והמסחר, כך הדגישו בעיתון ולכן קראו לרשויות להגביר את התיאום ביניהן ולהשתמש בצורה טובה יותר בטכנולוגיה כדי לפעול נגד אותם כורים שעוד נותרו.
בחודש ספטמבר האחרון הודיע הבנק המרכזי בסין כי כל הפעילות בתחום המטבעות הדיגיטליים אינה חוקית. הבנק הדגיש כי שירותים הקשורים למטבעות דיגיטליים, בהם מסחר וכרייה - אסורים לחלוטין. בנוסף, גם שירותי קריפטו הניתנים מחוץ לסין, הוגדרו כבלתי חוקיים, לפי הבנק. האיסור של ממשלת סין הוביל בן לילה לסגירת מחצית מפעילות הכרייה בעולם.