סגור

רשמית: בעלי המניות בטסלה אישרו את חבילת התגמול הענקית של מאסק

חבילת התגמול בשווי 56 מיליארד דולר אושרה על ידי בעלי המניות, וכך גם דרישת מאסק להעביר את רישום טסלה לטקסס. עם זאת, להחלטה אין משמעות משפטית מעשית. אנליסט: "ההחלטה שולחת מסר לבית המשפט ש'עסקה זו עסקה' ומורידה מהשולחן תרחיש שבו מאסק היה עוזב את טסלה. הקרב המשפטי על התגמול רחוק מלהסתיים"

בעלי המניות של טסלה אישרו אתמול (ה') בוועידה השנתית של החברה את חבילת התגמול הענקית של המנכ"ל אלון מאסק בשווי 56 מיליארד דולר, ונתנו ליצרנית הרכב החשמלי ניצחון סימלי וחשוב, ואיתו אור ירוק לחברה לעבור מדלאוור לטקסס.
עם זאת, יש לציין כי ההצבעה על חבילת התשלום לא הייתה מחייבת, וחסרת חשיבות משפטית. מניות טסלה לא רשמו שינוי משמעותי בעקבות ההצבעה.
"אני רק רוצה לפתוח בכך שלעזאזל, אני אוהב אתכם. אנחנו לא רק פותחים פרק חדש, אלא ספר חדש עבור טסלה", אמר מאסק בעקבות ההצבעה לקול תשואות לאחר שכבר אתמול חשף בטוויטר את ההחלטה המסתמנת של בעלי המניות. הוא חזר על יעדי הרכב האוטונומי של החברה, כינה אותם "מדהימים" ואמר שהם משהו שבעלי מניות גדולים לא יכולים להבין.
הוא גם שיבח את יכולות ה-AI של החברה ואפילו את עוצמת ייצור השבבים שבידיה, ואמר שהידע בטסלה עובר "בהרבה" חברות אחרות, כמו אפל, מטא ואנבידיה.
לפני הוועידה, תוצאה שלילית אפשרית בהצבעה נתפסה ככתם זמני עבור החברה, בעוד הצבעה חיובית תדלקה תקוות להצלחה בפעולה משפטית אפשרית נגד החלטתו של בית המשפט בדלאוור מינואר שמנעה את החבילה.
החדשות מאתמול "מורידות תרחיש מזיק אפשרי על השולחן", כזה שבו מאסק היה עוזב את טסלה ומקדיש יותר זמן לחברות אחרות, כך אמר האנליסט גארט נלסון מחברת CFRA. על ידי הצבעה על החבילה, בעלי המניות "שלחו מסר חזק שעסקה זו עסקה, ושלמאסק מגיע תגמול על שעמד ביעדים המאתגרים בחוזה שמבוסס כולו על תמריצים", אמר. "הקרב המשפטי על התגמול רחוק מלהסתיים, אבל אנחנו חושבים שההצבעה מחזקת את הטענה של טסלה".
"החברה כתבה במסמכים שאפילו "הצבעה חיובית של בעלי המניות שלנו לאישור תגמולי המנכ"ל שנקבעו ב-2018 לא תפתור את הנושא", ושאין ביכולתה "לחזות בוודאות שהצבעה בעד של בעלי המניות תוכר על פי החוק של דלאוור בנסיבות הקיימות".
מאסק ובכירים אחרים בטסלה פעלו להגביר את התמיכה בחבילת השכר של המנכ"ל בקרב בעלי מניות במשך שבועות, בעוד כמה משקיעים מוסדיים גדולים יצאו בפומבי נגדה. בעלי המניות גם אישרו בהצבעה את בחירתם מחדש של ג'יימס מרדוק וקימבל מאסק, אחיו של אלון, לדירקטוריון.