סגור

בלעדי לכלכליסט
יפתח רון טל נבחר לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח

מחברת החשמל לעולם הביטוח: רון טל מחליף את מוטי רוזן ויתפטר מתפקידו כיו"ר חברת החשמל; הבחירה נעשתה פה אחד בידי דירקטוריון מגדל; רון טל הובא לחברה בידי בעל השליטה שלמה אליהו, שהצליח להתגבר על התנגדות למינוי מצד הדירקטור חיים רמון


יפתח רון טל נבחר לפני שעה קלה כיו"ר מגדל ביטוח, כך נודע לכלכליסט. הבחירה נעשתה פה אחד בידי דירקטוריון מגדל ביטוח. רון טל הובא לחברה בידי בעל השליטה שלמה אליהו.


דירקטוריון מגדל אחזקות בחר ברון טל כמועמד ליו"ר מגדל ביטוח, החברה הבת, ונראה כי כהונתו לפחות בתחילתה צפויה לסמן רגיעה מסויימת בזירה הסוערת של החברה.

1 צפייה בגלריה
יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל ועידת התחזיות
יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל ועידת התחזיות
יפתח רון טל
(צילום: אולפן כלכליסט)

רון טל מחליף את מוטי רוזן ויתפטר מתפקידו כיו"ר חברת החשמל. שימש בתפקיד במשך 10 שנים והוביל בה את הרפורמה שבשיאה נמכרו שתי תחנות הכח הגדולות באלון תבור ורמת חובב תמורת 6.15 מיליארד שקל. הרפורמה לא הושלמה אולם 40% מהיקף החשמל בארץ מיוצר בידי גורמים פרטיים.
לפני חודש הצליח שלמה אליהו בניסיון השני להעביר החלטה בדירקטוריון מגדל אחזקות, לפיה יפתח רון טל ימונה לדירקטור וייועד לתפקיד יו"ר הדירקטוריון במגדל ביטוח.
ל"כלכליסט" נודע אז כי חיים רמון היה למעשה הדירקטור היחיד שהתנגד להצעה של אליהו בישיבת דירקטוריון מגדל אחזקות ואף ציין בפני רון טל, עוד כשזה נכח בישיבה, את סיבת ההתנגדות: "כל חייך היית במונופול ומעולם לא היית בגוף פיננסי תחרותי. לגוף הזה יש השקעות ב-300 מיליארד שקל בתחומים שמעולם לא נגעת בהם".
לחברי הדירקטוריון אמר רמון: "היה עולה בדעתכם למנות יו"ר כזה בבנק לאומי למשל?"
לאחר מכן, ב-6 ליוני, נודע לכלכליסט כי רשות שוק ההון בראשות משה ברקת אישרה את מינויו של רון טל כדירקטור במגדל ביטוח. האישור הועבר לחברת מגדל, ובו נמסר כי הממונה על שוק ההון והביטוח (משה ברקת) לא מתנגד למינויו של רון טל לתפקיד דירקטור במגדל ביטוח. בעקבות האישור, המינוי לתפקיד היו"ר כבר היה צפוי.