סגור

נחשף בכלכליסט
שפיר מאשרת: בדרך לרכוש 53% ממניות רשת "עד 120" לפי שווי של 1.35 מיליארד שקל

שפיר קיבלה בלעדיות של 30 יום לניהול מו"מ לרכישת השליטה ברשת הדיור המוגן מהפניקס. היא צפויה לרכוש 44.4% ממניות "עד 120" תמורת 600 מיליון שקל - ולשלם עבור יתר המניות בקרקעות שבבעלותה בנס ציונה ובירושלים; הפניקס תרשום רווח הון של 220 מיליון שקל בעקבות העסקה


שפיר הנדסה מאשרת הבוקר (א') את חשיפת "כלכליסט", שלפיה היא בדרך לרכוש את השליטה ברשת הדיור המוגן "עד 120" מקבוצת הפניקס. הבוקר מדווחות שתי החברות כי שפיר קיבלה בלעדיות של 30 יום לניהול מו"מ לרכישת השליטה ברשת, על בסיס ההצעה המחייבת שהוגשה להפניקס על ידי שפיר. במסגרת העסקה, אמורה שפיר לרכוש 53% ממניות הרשת.


שפיר תרכוש 44.4% ממניות עד 120 לפי שווי 1.35 מיליארד שקל, תמורת 600 מיליון שקל. התמורה עבור יתר המניות תהיה בקרקעות של שפיר בנס ציונה וירושלים. הפניקס תרשום רווח הון של 220 מיליון שקל בעקבות העיסקה.
בין הפניקס שתחזיק בסיום העיסקה ב-47% ממניות עד 120, ובין שפיר הנדסה שבשליטת האחים שפירא, ייחתם הסכם בעלי מניות. שפיר מתמצבת בעקבות הרכישה כחברה מרכזית הפועלת בתחום הדיור המוגן, לאחר שעד היום התמקדה בתשתיות ובניה למגורים.
החתימה הצפויה נחשפה לראשונה בכלכליסט בשבוע שעבר. עבור עד 120 מדובר בהתפתחות מהותית שמעבירה אותה לידיים אסטרטגיות מידיים של בעלים פיננסיץ.

1 צפייה בגלריה
מימין הראל שפירא ו ישראל שפירא מ בעלי קבוצת שפיר
מימין הראל שפירא ו ישראל שפירא מ בעלי קבוצת שפיר
מימין הראל שפירא וישראל שפירא, ממשפחת השליטה בשפיר הנדסה
(צילום: נמרוד גליקמן)