סגור
AT&T
AT&T (בלומברג)

חברת AT&T תפסיק לרכוש ציוד מנוקיה ותחליף אותה באריקסון

חברת הטלקום האמריקאית חתמה על חוזה לרכישת ציוד ב-14 מיליארד דולר מהחברה השבדית; נוקיה, הספקית הנוכחית של AT&T, מסרה שהיא עתידה להמשיך להיות רווחית אך ההגעה ליעדי רווח תידחה בשנתיים

חברת הטלקומניקציה האמריקאית AT&T הודיעה כי חתמה על חוזה עם אריקסון במסגרתו תרכוש חומרה וציוד בשווי 14 מיליארד דולר מהחברה השבדית.
בוול סטריט ג'ורנל דיווחו כי החוזה הוא לחמש שנים ואריקסון תהיה הספקית העיקרית לרשת טלקום חדשה של AT&T המתבססת על טכנולוגיית רשתות מבוססות רדיו (ORAN), שתחלוש על 70% מתנועת האינטרנט בארה"ב עד שלהי 2026.
החוזה החדש פירושו שאריקסון שתחליף את הספקית הנוכחית – יריבתה הפינית נוקיה. לפי הודעת החברה, המעבר יחל בשנה הבאה.
בנוקיה מסרו בתגובה כי היו מודעים לתוכניות של AT&T, וההערכה היא שחטיבת הרשתות תישאר בכל זאת רווחית בשנים הבאות, "אך ההחלטה תעכב בשנתיים את ההגעה ליעד של רווח תפעולי דו ספרתי".
הטכנולוגיה החדשה אמורה להוריד משמעותית את העלויות של מפעילות הטלקום, זאת מכיוון שהיא משתמשת בתוכנה המבוססת על ענן.
מ- AT&T נמסר כי המעבר יאיץ את תוכניות פיתוח הרשת שלה. "כל הציוד החדש יתמוך ביכולות ORAN", אמר כריס סמבאר, נשיא AT&T. "אנחנו והשותפים שלנו נכנסים לתחום ב-100%, ואנחנו מאמינים שזה ישנה לגמרי את התעשייה".
עבור אריקסון מדובר בשינוי משמעותי במדיניות, שכן עד לאחרונה לא הסכימו בחברה לספק את תשתיות החומרה שלה לחברות המייצרות מוצרים מתחרים. לפי אריקסון, הם יספקו ציוד המיוצר במפעל בטקסס שנפתח ב-2020. לדבריהם, הם עומדים בדרישות הייצור באמריקה בהתאם לחוק התשתיות.
השוק לתדרים אלחוטיים המקשרים מיליארדי טלפונים סלולריים לאינטרנט נשלט על ידי הספקיות הסקנדינביות אריקסון ונוקיה ווואווי הסינית. גם סמסונג הדרום קוריאנית מוכרת ציוד מסויים.