סגור

נחשף בכלכליסט
לאומי פרטנרס חתמה על ההשקעה באלדר

זרוע ההשקעות של בנק לאומי תיכנס כשותפה בקבוצת הנדל"ן אלדר השקעות ותשקיע בה 115 מיליון שקל, כולל רכיב של הלוואה; העסקה משקפת לאלדר שווי של 200 מיליון שקל

נחתמה עסקת ההשקעה של לאומי פרטנרס בחברת אלדר השקעות, שנחשפה בשבוע שעבר בכלכליסט.
זרוע ההשקעות של בנק לאומי, המנוהלת בידי אבי אורטל, תיכנס כשותפה בקבוצה שבשליטת עמיר שאלתיאל.
העסקה בהיקף של 115 מיליון שקל כוללת מרכיב של הלוואה לאלדר, וכן רכישת מניות בשיעור של 5% ומרכיב חוב להמרה שיאפשר לה להגדיל את ההחזקה עד 20%. העסקה משקפת לקבוצת אלדר שווי של 200 מיליון שקל.
קבוצת אלדר מחזיקה במספר חברות העוסקות בפעילויות בתחום הנדל"ן, ואכלסה בשנים האחרונות למעלה מ-1,000 יחידות דיור.
האחזקה הגדולה ביותר שלה היא באלדר שיווק בניהולו של רוני כהן, שנוסדה בשנת 1999 ומכרה עד היום 27 אלף דירות בהיקף כספי של 36 מיליארד שקל.
1 צפייה בגלריה
אבי אורטל, מנכ"ל לאומי פרטנרס ו עמיר שאלתיאל יו"ר קבוצת אלדר
אבי אורטל, מנכ"ל לאומי פרטנרס ו עמיר שאלתיאל יו"ר קבוצת אלדר
אבי אורטל, מנכ"ל לאומי פרטנרס ועמיר שאלתיאל, יו"ר קבוצת אלדר
(צילומים: אורן דאי, אייל יצהר)
על פי BDICODE, החברה מדורגת בשבע השנים האחרונות כחברת שיווק הנדל"ן המובילה בישראל. כיום החברה משווקת כ-100 פרויקטים חדשים עבור חברות כמו אזורים, רוטשטיין, אמריקה ישראל, לוינשטין, קרסו, זיתוני, אלעד ישראל ואחרות.
אלדר השקעות עצמה עוסקת בייזום ובנייה, בין השאר מקימה פרויקטים להשכרה ארוכת טווח בתל אביב במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.
אחזקה מהותית אחרת שלה היא 25% בחברת מטרופוליס, לצד אלייד של איציק סוארי שמחזיקה ב-75%. מטרופוליס המנוהלת בידי אודי בלום היא חברה יזמית מובילה בתחום ההתחדשות העירונית המקדמת כ-5,000 יחידות דיור בשלבי תכנון וביצוע, בתל אביב, גבעתיים, רמת גן, הרצליה רחובות ואחרות.
שאלתיאל, המשמש כיו"ר אלדר השקעות, אמר כי "שיתוף הפעולה עם לאומי פרטנרס יאפשר לקבוצת אלדר להאיץ את פעילותה בענף תוך ניצול ההון האנושי, שדרת הניהול המקצועית הוותיקה והניסיון רב השנים בייזום, בנייה ושיווק של פרויקטים".