סגור

אנרג'יקס: עליית מחירי החשמל החשמל בארה"ב ופולין הביאה לזינוק של 60% בהכנסות

חברת האנרגיה הנקייה מקבוצת אלוני חץ סיכמה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 92 מיליון שקל ורווח של 43 מיליון שקל

חברת האנרגיה הירוקה אנרג'יקס פרסמה היום (ה') את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2022 והציגה צמיחה של 60% בהכנסות, שהסתכמו ברבעון ב-92 מיליון שקל.
בהתאם, הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה הסתכם ברבעון הראשון על סך של כ-43 מיליון שקל.
הקפיצה המשמעותית בהכנסות נרשמה בעקבות המגמה הנמשכת של עלייה חדה במחירי החשמל בארה"ב ובפולין. מגמה זו, יחד עם תוספת ייצור החשמל מפרויקטים שהוקמו ומוקמים בפולין בשנים 2021 ו-2022 או שיוקמו במהלך 2022 בארה"ב, צפויה לדברי החברה להביא לגידול משמעותי בהיקף הכנסותיה ממכירת חשמל בטריטוריות אלה החל משנת 2022.
1 צפייה בגלריה
טורבינות רוח ב סין אנרגיה ירוקה אנרגיה מתחדשת
טורבינות רוח ב סין אנרגיה ירוקה אנרגיה מתחדשת
טורבינות רוח
(גטי)
אנרג'יקס היא חלק מקבוצת אלוני חץ נכסים והשקעות בע"מ. החברה עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה, ניהול והפעלה של מערכות לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת בדגש על אנרגיה פוטו-וולטאית לרבות בשילוב אגירה ואנרגיית רוח. החברה החלה את פעילותה בספטמבר 2009 והונפקה בבורסה בתל אביב במאי 2011.
לחברה פעילות בישראל, ארה"ב ופולין. ההספק הכולל של מערכותיה במדינות אלה בתחום האנרגיה הסולארית ואנרגיית הרוח מסתכם למועד אישור הדוח לסך של כ-715 מגה-וואט של פרויקטים בהפעלה מסחרית, כ- 550 מגה-וואט של פרויקטים בהקמה ולקראת הקמה, וכ-860 מגה-וואט של פרויקטים בייזום מתקדם.
החברה השלימה רכישת פרויקט בהספק 104 מגה וואט בפנסילבניה, והיא צפויה להקימו עוד במהלך השנה הנוכחית. כמו כן התקשרה עם First Solar לרכישת פאנלים הספק כולל של מעל ל-2 גיגה וואט. פאנלים אלה צפויים לשמש את החברה לפרויקטים שתקים עד לשנת 2025. בישראל החלה אנרג'יקס בפרויקט הקמה של חוות רוח ברמת הגולן בהספק של 104 מגה-וואט.
החברה אישררה את תחזיותיה לשנת 2022 לפיהן ההכנסות יסתכמו בטווח של 400 ל-430 מיליון שקל, הרווח הגולמי מהפרויקטים יסתכם בטווח של בין 315 ל-345 מיליון שקל וה-FFO (רווח נקי מתואם) מהפרויקטים יהיה בין 255 ל-285 מיליון שקל.
לפי החברה, בהתאם ליעדי התוכנית האסטרטגית המעודכנת, ההספק הכולל של מערכות החברה בהפעלה מסחרית (לרבות פרויקטים בסיום הקמה) לשנת 2025 צפוי לעמוד על כ-4.3 ג'יגה-וואט. עמידה ביעד צפויה להניב הכנסות בהיקף כולל של מעל 1.5 מיליארד שקל לשנה בשיעור EBITDA של כ-80%. לצורך כך, החברה צפויה להידרש להשקעות בהיקף מוערך של כ- 12 מיליארד שקל מתוכם, החברה מעריכה, כ-10 מיליארד שקל יועמדו במסגרת מימון פרויקטאלי מסוגים שונים.
אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס מסר: "אנו מסכמים את הרבעון הראשון עם תוצאות חזקות המשקפות שיא בהכנסות ובכל יתר מדדי הפעילות, זאת לצד המשך תנופת עשיה ופיתוח בכל הטריטוריות בהן אנו פועלים".