סגור

אקוואריוס: מזכר הבנות עם תאגיד חלפי רכב מיפן להשקעה של 20 מיליון דולר

יצרנית המנועים הליניאריים מישראל חתמה על המזכר עם חברת TPR, כשהכוונה היא להקים חברה בת משותפת - הצדדים קצבו 60 יום לחתימה על הסכם מחייב

מזכר הבנות לא מחייב לאקוואריוס. החברה מדווחת הבוקר (ב') על התקדמות במגעים עם יצרנית חלפי רכב מיפן, TPR וחתימה על מזכר הבנות להשקעה פוטנציאלית של 20 מיליון שקל שתבצע החברה היפנית, בפעילות משותפת ביפן. הצדדים קצבו לעצמם מסגרת זמנים של 60 יום לחתימה על הסכם מחייב.


לפני ארבעה חודשים דיווחה אקוואריוס על מזכר הבנות עם חברה אחרת שקיבלה אופציה לרכוש 10% ממנה לפי שווי של 16 מיליארד שקל,
אקוואריוס מנועים היא חברה ללא בעל שליטה, ובעל המניות הגדול ביותר בה הוא מריוס נכט (13.29%). בין בעלי המניות שלה מעבר למייסדים - חיים יעקובי, אריאל גורפונג וגל פרידמן - נמצאים לאון רקנאטי (5.46%) ושלמה אליהו (4.17%).
החברה מפתחת מנועים ליניאריים, טכנולוגיה חדשנית שאמורה לחסוך ברכיבים נעים במנוע ושהיישומים הפוטנציאליים שלה מגוונים. החברה הונפקה בסוף נובמבר אשתקד ומתחילת השנה ירדו מניותיה ב-10% - ממועד ההנפקה עלה ערך המניה ב-3.9%. שווי השוק הנוכחי של החברה עומד על 1.07 מיליארד שקל.
מזכר ההבנות הלא מחייב שנחתם עם TPR, מגיע בהמשך להשקעה שביצעה החברה היפנית בספטמבר אשתקד באקוואריוס. ב-29 במרץ חתמו הצדדים על מזכר הבנות לשתוף פעולה, שכעת עלה מדרגה.
החברה היפנית מעסיקה כ-6,900 עובדים ונסחרת בטוקיו בשווי שוק של פחות מחצי מיליארד דולר - מחזור המכירות שלה בשנה הפיסקאלית שהסתיימה בסוף מרץ הסתכם ב-1.3 מיליארד דולר.
ההסכם המתגבש בין הצדדים יכלול השקעה מצד TPR בחברת הבת של אקוואריוס ביפן. ל-TPR יוקצה נתח של חמישית מהון המניות של החברה משותפת, ובתמורה היא תשקיע 10 מיליון דולר בתחילה וסכום זהה נוסף המותנה בקבלת הזמנה ראשונה של מוצרי החברה המשותפת.
אקוואריוס הקימה בעבר את חברת הבת ביפן במטרה לקדם ולחזק את הקשרים מול שותפיה הקיימים במדינה, ביניהם חברת מוסאשי הציבורית, שמחזיקה ב-2.61% מהון המניות של אקוואריוס.

1 צפייה בגלריה
גל פרידמן מנכ"ל אקווריוס Aqurius
גל פרידמן מנכ"ל אקווריוס Aqurius
גל פרידמן מנכ"ל אקווריוס Aqurius
(צילום: אקווריוס)