סגור

פלוג לא נכנסת לבורסה: ההנפקה של טיטוניה און טק תבוטל

השותפות לא הצליחה לגייס הון מהציבור - ביקשה לגייס בהנפקה לציבור 20.3 מיליון שקל, ובנוסף לכך לגייס בהנפקה לבעלי השליטה בשותף הכללי 5.3 מיליון שקל


טיטוניה און טק, שותפות מוגבלת להשקעות בפינטק, דיווחה הערב (ד') על ביטול ההנפקה היות שלא התקיימו דרישות הבורסה לעניין שווי החזקות הציבור. לפיכך ההנפקה בוטלה, לא יוקצו ניירות הערך ולא ייגבו כספים ממשקיעים שהזמינו במכרז. כישלון הגיוס של טיטוניה חריג ונדיר בגל ההנפקות שנמשך זה כשנה, שבו נראה היה שכל מטאטא יורה.
טיטוניה ביקשה לגייס בהנפקה לציבור 20.3 מיליון שקל, ובנוסף לכך לגייס בהנפקה לבעלי השליטה בשותף הכללי 5.3 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
מימין: יעקב אורבך המכהן כיו"ר השותפות, ויו"ר ועדת ההשקעות קרנית פלוג
מימין: יעקב אורבך המכהן כיו"ר השותפות, ויו"ר ועדת ההשקעות קרנית פלוג
מימין: יעקב אורבך, המכהן כיו"ר השותפות, ויו"ר ועדת ההשקעות קרנית פלוג
(צילומים: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי)
טיטוניה און טק היא שותפות מוגבלת שהוקמה באוקטובר 2020, הממוקדת בהשקעות בתחום הפינטק הישראלי, פתרונות בנקאיים, תשלומים וסייבר בעולמות הפיננסיים.
כישלון ההנפקה מגיע למרות הרקע של הצוות המוביל של השותפות, שכולל את נגידת בנק ישראל לשעבר, פרופ' קרנית פלוג, בתפקיד יו"ר ועדת ההשקעות, ומשנה למנכ"ל בנק הפועלים לשעבר יעקב אורבך, שמכהן כיו"ר הדירקטוריון של השותפות.
בשוק ההון עלו ספקות בנוגע ליכולת השלמת הגיוס של טיטוניה, למרות השמות הנוצצים שמופיעים בצוות הניהולי. זאת על רקע הירידות החדות שנרשמו בשותפויות שהונפקו בבורסה במהלך השנה האחרונה.
את ניסיון ההנפקה של טיטוניה הובילו מגדל הנפקות ואקסלנס נשואה חיתום, ששימשו כמפיצים. חלק קטן מהגיוס המיוחל, כ-4 מיליון שקל, הובטח בחיתום על ידי לאומי פרטנרס חתמים, אולם לנוכח חוסר ההיענות של ציבור המשקיעים ההנפקה כולה בוטלה.