סגור
חנן מור שדה דב
חנן מור על רקע שדה דב (צילומים: עופר צור אוראל כהן)

מכשול בדרך להסדר בחנן מור: מחזיקי האג"ח בשתי הסדרות המובטחות מתנגדים להסדר

מחזיקי אג"ח ט ואג"ח טו של הקבוצה, שמחזיקים שיעבודים על שלושה קניונים של חנן מור, הצביעו היום באופן גורף נגד הסדר חוב. כעת יידרש בית המשפט להכריע אם לאשר את ההסדר, חרף התנגדות מחזיקים שהחוב כלפיהם עומד על 300 מיליון שקל

מכשול להסדר החוב בקבוצת חנן מור: מחזיקי האג"ח בסדרות ט' ו-טו' המובטחות של חנן מור החליטו להתנגד להסדר החוב של החברה. באסיפת המחזיקים היום (א') הצביעו 95% ממחזיקי אג"ח ט' ו-99% ממחזיקי אג"ח סידרה טו' בעד התנגדות להסדר החוב.
האסיפה כונסה בידי היועצים המשפטיים של נאמני הסדרה, עו"ד רענן קליר ואלון בנימיני. בהצבעה הראשונה בשבוע שעבר הושג רוב של 55%-58% בשתי הסדרות בעד ההסדר. רוב זה איננו מספיק לאישור מאחר שנדרש רוב של 75% בכל סדרה לתמיכה בהסדר.
בעקבות ההצבעה ביקשו הנאמנים לקיים הצבעה נוספת כשבמוקד עמדה השאלה אם להתנגד לאישור ההסדר. עו"ד אהוד גינדס, מנהל ההסדר מטעם בית המשפט, הגיש התנגדות לקיום האסיפה, אבל בית המשפט הותיר את שיקול הדעת לנאמנים, ועתה עם קבלת ההתנגדות יידרש להכריע אם לאשר או לא לאשר את ההסדר לאור ההתנגדות של מחזיקים ב-300 מיליון שקל חוב של החברה.
בידי מחזיקי האג"ח של שתי הסדרות שיעבודים על שלושה קניונים של החברה, וזו הציעה להם ריבית מוגדלת של 5.1%, אבל ם מעדיפים כנראה לממש את הבטחות ולמכור את הקניונים כדי לקבל סכום גבוה יחסית במזומן.