סגור

ביקושים גבוהים פי ארבעה: הראל וכלל לקחו 80% מהגיוס בריט 1

קרן הנדל"ן השלימה את השלב המוסדי - גייסה 120 מיליון שקל, כשבמקור תכננה לגייס כ-100 מיליון שקל; אך הביקושים בהיקף של 391 מיליון שקל הובילו להגדלת הגיוס; הקרן פועלת לרכישת מתחם סוהו בנתניה ומתכננת להשלים את רכישת החניון "סקיי טאוור" במתחם יצחק שדה בת"א

הצלחה לריט 1, בהובלת שמואל סייד המנכ"ל, בגיוס הון שביצעה אתמול. היום (שני) הודיעה קרן הריט על השלמת השלב המוסדי עם ביקושים גבוהים בהיקף של 391 מיליון שקל. מתוכם תגייס החברה 120 מיליון שקל במחיר סגירה של 21.51 למנייה – מחיר זה משקף עליה של 1.7% ביחס לשער הבסיס שבו פתחה המניה את המסחר הבוקר.


מדובר בהצלחה לריט 1 שכן במקור תכננה לגייס כ-100 מיליון שקל, והביקושים הגבוהים, פי 4 מהסכום המבוקש, הובילו להגדלת הגיוס בשלב המוסדי. לכלכליסט נודע כי שני הגופים המוסדיים שאחראים למרבית הביקושים בשלב המוסדי הם הראל וכלל שלקחו 80% מהיקף הגיוס.

1 צפייה בגלריה
שמואל סייד מנכ"ל ריט 1
שמואל סייד מנכ"ל ריט 1
שמואל סייד מנכ"ל ריט 1
(עמית שעל)

דרור גד, יו"ר ריט 1 מסר כי תוצאות המכרז המוסדי "משקפות את הבעת האמון החזקה בחברה ובפעילותה. הגיוס הנוכחי מצטרף לגיוס החוב בהיקף של כ-240 מיליון שקל שביצענו בחודש נובמבר האחרון, אשר ישמשו את החברה, בין היתר, להשלמת עסקאות".
את גיוס ההון מובילה חברת החיתום ווליו בייס. לאחרונה השלימה ריט 1 סדרה של מהלכי גיוסי הון שמשמשים אותה להמשך ההתרחבות שלה. הקרן פועלת לרכישת מתחם סוהו בנתניה ומתכננת להשלים את רכישת החניון "סקיי טאוור" במתחם יצחק שדה בתל אביב. כמו כן פועלת הקרן לרכוש מחצית מהמרכז המסחרי החדש שנפתח בגני תקווה. גד ציין כי בקרן רואים "עלייה בביקוש למשרדים, גידול בפדיונות במרכזים המסחריים, ושיפור משמעותי בפעילות החניונים של החברה".
מניית ריט 1 עולה כעת ב-2.3% למחיר המגלם לה שווי שוק של 5.55 מיליארד שקל. מתחילת השנה רשמה המניה תשואה של 40%. לקרן תיק נכסים מניבים בהיקף של כ-5.9 מיליארד שקל, בשימושי משרדים, מסחר, תעשייה, לוגיסטיקה, בתי חולים סיעודיים וחניונים. ריט 1 מנוהלת על ידי שמואל סייד מנכ"ל החברה, ודרור גד יו"ר הדירקטוריון.