סגור
מנכ"ל אפל טים קוק  בשבוע שעבר ב חנות אפל בשנגחאי
מנכ"ל אפל טים קוק בפתיחה של חנות אפל בשנגחאי בחודש מרץ האחרון. המניה עלתה השנה ב-11% (צילום: Stringer)

לראשונה מינואר: אפל חזרה להיות החברה בעלת השווי הגבוה בארה"ב

אפל עקפה את מיקרוסופט וסיימה את יום המסחר אתמול כחברה בעלת השווי הגבוה בארה"ב. אתמול ננעלה החברה עם שווי שוק של 3.285 טריליון דולר, בעוד מיקרוסופט ננעלה עם שווי שוק של 3.282 טריליון דולר

אפל סיימה את יום המסחר אתמול כחברה בעלת השווי הגבוה ביותר בארה"ב, לאחר שעקפה את מיקרוסופט. החברה סיימה את המסחר עם שווי שוק של 3.285 טריליון דולר. מניות אפל עלו ב-10.9% בשלושת ימי המסחר האחרונים, והחברה הוסיפה לערכה 324 מיליארד דולר.
מניית מיקרוסופט עלתה במקביל ב-0.1%, מה שהעלה את ערכה של החברה ל-3.282 טריליון דולר. החברה רשמה רצף של 97 ימי מסחר שבמהלכם היתה החברה בעלת השווי הגבוה ביותר בארה"ב, לפני שאפל עקפה אותה.
אפל לא סגרה יום מסחר בשווי גבוה ממיקרוסופט מאז חודש ינואר השנה, על פי מידע של הדאו ג'ונס. חברת אנבידיה סיימה את יום המסחר אתמול עם שווי של 3.19 טריליון דולר, לאחר עלייה של 3.5% בשווי מנייתה.
המומנטום של אפל מגיע לאחר שהחברה הפיגה חששות משקיעים לפיהם היא מפגרת אחר מתחרותיה בתחום ה-AI. ביום שני הציגה החברה מאפייני AI חדשים שיהיו זמינים רק בדגמי האייפון 15 פרו, ובמכשירים שיימכרו החל מהסתיו הקרוב.
אמנם מניית אפל עלתה בכ-11% עד כה השנה, אך היא נמצאת רק במקום השישי מבחינת ביצועיה, מבין חברות הטכנולוגיה הגדולות שמכונות "שבע המופלאות". מתוך השבע רק מניות טסלה, שירדו עד כה השנה ב-27%, הציגו ביצועים פחות טובים.