סגור

הכנסות אינטל עקפו את התחזיות, אבל הרווחיות נשחקה והתחזית לרבעון הראשון מאכזבת

אינטל מספקת תוצאות מעורבות לסיום 2021 שהייתה אחת השנים המורכבות בתולדותיה: הכנסותיה ברבעון הרביעי עמדו על 19.5 מיליארד דולר - יותר מהצפי - אך הרווחיות ירדה באופן ניכר לעומת השנה שעברה, והתחזית לרבעון הראשון היא לירידה בהכנסות ונפילה נוספת ברווח. הנקודה הישראלית: הכנסות מובילאיי זינקו ב-43% לקראת 2022 שאמורה להיות שנת ההנפקה המחודשת של החברה

אינטל מספקת תוצאות מעורבות לסיום 2021 שהייתה אחת השנים המורכבות בתולדות ענקית המעבדים והמחשוב שנחשבת גם למעסיקה הגדולה בישראל. הכנסות הרבעון הרביעי היו גבוהות מהתחזיות וסיפקו אקורד סיום חיובי לשנה, ואולם הרווחיות המשיכה להישחק. אינטל סיימה את הרבעון האחרון של 2021 עם הכנסות של 19.5 מיליארד דולר, שהיו גבוהות ב-1.2 מיליארד דולר מהתחזיות בוול סטריט. שיפור זה איפשר לה גם להכות את תחזית ההכנסות השנתית ולדווח על הכנסות של 74.7 מיליארד דולר.
עם זאת, שני המספרים משקפים היעדר צמיחה דווקא בשנה שבה העולם משווע לשבבים וציוד למחשוב. אינטל הכתה גם את תחזית הרווח השנתית כשדיווח על רווח של 5.47 דולרים למניה בסיכום 2021 לעומת תחזיות ל-5.28 דולרים למניה, אלא שמדובר בירידה ניכרת ברווחיות בהשוואה לשנה שעברה.
פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל שנכנס לתפקידו השנה, שידר אופטימיות עם פרסום התוצאות : "עקפנו את התחזיות ומדובר ברבעון הטוב ביותר ובשנה הטובה ביותר במונחי הכנסות של אינטל", ציין.
ברבעון הרביעי יצרה אינטל תזרים מזומנים של 5.8 מיליארד דולר וחילקה דיווידנד של 1.4 מיליארד דולר. חרף השחיקה ברווחיות, אינטל הודיעה על הגדלת הדיווידנד ב-5% ל-1.46 דולרים למניה עבור 2021. הדיווידנד השנתי הסתכם ב-5.6 מיליארד דולר ובנוסף אינטל הוציאה 2.4 מיליארד דולר על רכישה עצמית של מניותיה בניסיון להחיות את המניה המדשדשת.
1 צפייה בגלריה
מעבד אינטל חדש אלדר לייק שפותח בישראל Intel  Alder Lake Chip
מעבד אינטל חדש אלדר לייק שפותח בישראל Intel  Alder Lake Chip
מעבד של אינטל שפותח בישראל
(אוהד פאליק)
מובילאיי סיימה את השנה הראשונה שלה עם הכנסות של יותר ממיליארד דולר בעקבות צמיחה מהירה שחוותה ב-2021. אלה הסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר, קפיצה של 43% לקראת 2022 שאמורה להיות שנת ההנפקה המחודשת של החברה הישראלית שנרכשה על ידי אינטל ב-15 מיליארד דולר חמש שנים לפני כן.
ברבעון הרביעי הסתמכו הכנסות הפעילות בתחום הרכב האוטונומי ב-356 מיליון דולר ושיקפו צמיחה איטית יותר של 7% בלבד והרווח התפעולי של מובילאיי נפל ב-10% בסיכום השנתי מול 2020. בהכנסות החטיבה המרכזית של אינטל - חטיבת מחשוב לקוחות נרשמה ירידה של 7% ל-10.1 מיליארד דולר ברבעון הרביעי ובסיכום השנתי הן נותרו ללא שינוי ב-40 מיליארד דולר. בשבוע שעבר הכריזה אינטל על תוכנית גרנדיוזית להקמת שני מפעלים שבבים באוהיו שבארה"ב בהשקעה של 20 מיליארד דולר.
עם זאת, החדשות המאכזבות של אינטל נמצאות בשורת התחזיות לרבעון הראשון. החברה מעריכה כי תסיים אותו עם ירידה בהכנסות ל-18.3 מיליארד דולר ונפילה נוספת ברווח ל-70 סנט למניה. זאת לעומת רווח של יותר מדולר למניה ברבעון האחרון של 2021.