סגור

אסטרל קיבלה את אישור רשות התחרות לרכישת מלון מלכת שבא מתשובה

הרשת, בבעלות אשר גבאי ובני זרח, תשלם ליצחק תשובה 458 מיליון שקל עבור המלון, כפי שנחשף בכלכליסט; התשלום יהיה במוזמן וכי הרשת לא תיקח על עצמה חוב כלשהו של המלון; בתחילת השנה מכר תשובה נתח של 45% מהמלון לרשת פתאל תמורת יותר מ־400 מיליון שקל, אך רשות התחרות סירבה לאשר את העסקה והיא התפוצצה

רשת אסטרל קיבלה את אישור רשות התחרות לרכישת מלון מלכת שבא מידי יצחק תשובה. כפי שנחשף בכלכליסט, אסטרל שבבעלות אשר גבאי ובני זרח, תשלם 458 מיליון שקל עבור המלון.


את המכירה מבצעת אלעד מלונות שבבעלת תשובה. עוד נודע כי התשלום יהיה במוזמן וכי הרשת לא תיקח על עצמה חוב כלשהו של המלון.

1 צפייה בגלריה
יצחק תשובה בעל השליטה ב דלק 6.7.20
יצחק תשובה בעל השליטה ב דלק 6.7.20
יצחק תשובה
(צילום: אייל טואג)

מלכת שבא יהיה המלון השביעי של רשת אסטרל באילת, ולמעשה מלון ה-5 כוכבים השני של הרשת אחרי מלון אריאה. המלון כולל 481 חדרים.
בתחילת השנה מכר תשובה את המלון לרשת פתאל תמורת יותר מ־400 מיליון שקל. המכירה היתה של 45% ממניות המלון, נתח שנקבע בתקווה להקל על פתאל בקבלת אישור רשות התחרות, לאור ריבוי בתי המלון של הרשת באילת.
אך רשות התחרות סירבה לאשר את העסקה והיא התפוצצה. תשובה פנה לחפש רוכש אחר, והוא נמצא בדמות אסטרל.
בני זרח המשמש כמנכ"ל אסטרל ובעלים, אמר כי "היה לנו חשוב להגדיל את מגוון המלונות ברשת, כך שישרת את הציבור הרחב ככול שניתן, החל ממלון משפחות, מלון בוטיק ועד מלונות 5 כוכבים. התוספת של מלכת שבא מרגשת במיוחד, על רקע האיכות של המלון והמיקום המנצח".