סגור

רימון הנפיקה לפי שווי של מיליארד שקל

חברת התשתיות שהקים יוסי אלמלם הצליחה לגייס 250 מיליון שקל. במקור תיכננה רימון לגייס לפי שווי גבוה יותר של 1.3 מיליארד שקל


חברת התשתיות רימון השלימה את הנפקת המניות שלה כשגייסה 250 מיליון שקל לפי שווי של מיליארד שקל לפני הכסף. עבור רימון הגיוס נחשב לפשרה מאחר שהשווי שבו ביקשה החברה לגייס במקור עמד על 1.3 מיליארד שקל לפני הכסף.
רימון מוחזקת בידי שורה של בעלי מניות בראשות המייסד יוסי אלמלם, כאשר הפניקס היא האחרונה שנכנסה לשותפות בחברה ומחזיקה ב-20% מהמניות. הפניקס רכשה 10% מההנפקה ולאחר דילול תחזיק ב-18% מהמניות.
1 צפייה בגלריה
בניין בורסה תל אביב
בניין בורסה תל אביב
הבורסה לניירות ערך בת"א
(צילום: אוראל כהן)

אלמלם (23.8%) מחזיק בשליטה בחברה יחד עם מיגר הנמצאת בבעלות 39 קיבוצים ושני מושבים ושייכת לאגודת גרנות. רימון פעילה בתחום האנרגיה, ובין היתר מקימה ומתפעלת פרויקטים לחלוקת גז טבעי באזור חיפה, מייצרת חשמל באמצעות גז טבעי במתקני ביו־גז, ומייצרת חשמל בטכנולוגיה של קוגנרציה (ייצור משולב של חשמל וחום).
רימון שהוקמה ב-1997 הרוויחה 25 מיליון שקל ב-2020 על הכנסות של 255 מיליון שקל, כך שהשווי שלפיו הונפקה משקף מכפיל של פי 40 על הרווח הנקי לפני הכסף, מכפיל גבוה שיהיה מעניין לראות אם המשקיעים בהנפקה יירשמו בגינו רווחים.