סגור

ביג תובעת את דהרי ואדיב: "נלחמים על ישפרו מודיעין כפי שהבטחנו"

חברת מרכזי הקניות דורשת לאכוף על בעלי תנופורט את עיסקת מכירת ישפרו מודיעין; לטענתם המוכרים, כידן דהרי וירון אדיב, הפרו את התחיבויותיהם; בכיר בביג: "הניסיון שלהם להתחמק מהעיסקה לא יצלח"

חברת מרכזי הקניות ביג הגישה תביעה לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד ומבקשת לאכוף על כידן דהרי וירון אדיב בעלי תנופורט, את עיסקת מכירת ישפרו מודיעין לאחר שלטענתם המוכרים הפרו את התחיבויותיהם לחתום על מסמכי המכר של הנכסים.
ביג המנוהלת בידי חי גאליס ונמצאת בשליטת האחים יהודה ורוני נפתלי, ביקשו סעדים זמניים המורים שלא לבצע כל דיספוזיציה במרכז המסחרי במודיעין על רכישתו ב-425 מיליון שקל עליו חתמה מול דהרי ואדיב.
1 צפייה בגלריה
מרכז מסחרי ישפרו ב מודיעין
מרכז מסחרי ישפרו ב מודיעין
מרכז המריבה - המרכז המסחרי ישפרו במודיעין
בית המשפט נדרש למנות נציג מטעם ביג בדירקטריון המרכז המסחרי שיבטיח את הניהול התקין שלו, ובנוסף דורשת שכל ההכנסות ב-2021 מהמרכז יופקדו בנאמנות שכן במסגרת ההסכם הם אמורים לעבור לידי ביג. בית המשפט החליט במעמד צד אחד שתגובה תוגש עד יום ראשון.
גורם בכיר בביג אמר ש"מה שאמרנו הוא שיהיה. הנכס הזה שלנו ויהיה שלנו גם אם זה יקח עשר שנים. נילחם עליו בבית משפט כי הסכמים חובה לכבד, ומי שלא מבין ישלם על זה בדרך הרבה כסף. הניסיון שלהם להתחמק מהעיסקה לא יצלח. ביג מעולם לא הפרה הסכם ותדרוש לנהוג כך גם מהצד השני".
בסוף אוגוסט שיגרו דהרי ואדיב לביג הודעה על ביטול הסכם המכר. הם טענו כי עקב התנגדות שהביעה רשות התחרות למכירת הנכס במודיעין לביג, הם לא יכלו להישען על הכספים הצפויים מביג ונדרשו למצוא מקורות מימון אחרים ויקרים יותר.
ישפרו מודיעין הוא מרכז הבילוי והקניות הגדול באזור מודיעין והסביבה, הנפרס על פני יותר מ-25 אלף מ"ר. המרכז כולל מגוון רחב של בתי אופנה, הנעלה, מסעדות, וכן מתחמי בידור הכוללים עשרה אולמות קולנוע, מסלולי באולינג ומתקני משחק לנוער ולילדים.