סגור

DSPG הישראלית נמכרת לסינאפטיקס תמורת 600 מיליון דולר

יצרנית מערכות השמע מהרצליה - אחת מחברות ההייטק הוותיקת בארץ - נמכרת לחברה האמריקאית בפרמיה של 18% על מחיר המניה בניו יורק


יצרנית מערכות השמע הישראלית DSPG נמכרת לחברת סינאפטיקס האמריקאית תמורת כ-600 מיליון דולר (2 מיליארד שקל). DSPG דיווחה למשקיעים כי הסכימה להימכר לסינאפטיקס - המפתחת מוצרי אלקטרוניקה לעולם המחשבים - לפי מחיר של 22 דולרים למניה, גבוה ב-18% מהמחיר שבו חתמה את המסחר בניו יורק ביום שישי. מניית DSPG מזנקת במסחר המוקדם ב-17.1%.
שתי החברות חתמו היום על הסכם מחייב לביצוע הרכישה, שאושר פה אחד על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות.
DSPG מנוהלת על ידי עופר אלקיים והיא אחת מחברות ההייטק הותיקות בארץ. משרדיה ממקומים בהרצליה ובסן חוזה בקליפורניה. היא הונפקה ב-1994, כאשר מחיר השיא למניה שלה היה באפריל 2000, ערב משבר הדוט קום. אז נגעה בשער של 71 דולרים. מאז התרסקה ולא חזרה לרמות אלה מעולם. המחיר שלפיו היא נמכרת לסינאפטיקס לא נרשם מאז אוקטובר 2006.
1 צפייה בגלריה
מנכ"ל DSPG עופר אליקים
מנכ"ל DSPG עופר אליקים
מנכ"ל DSPG עופר אליקים
(צילום: לירן שמש)
DSPG מייצרת כיום טכנולוגיה לזיהוי קולי שמוטמעת במגוון רחב של שבבים המשמשים מוצרים לבתים חכמים ומוצרי הפעלה קולית. הטכנולוגיה שלה מוטמעת במערכות שונות לרבות ממשקי אלכסה של אמזון, מצלמות גו-פרו, טלוויזיות חכמות וגם מערכות אבטחה ביתיות. סינאפטיקס מעריכה כי הרכישה תוסיף לה הכנסות בהיקף של 30 מיליון דולר בשנה.
שווי השוק של סינאפטיקס ערב הרכישה עומד על 7 מיליארד דולר.