סגור

רשימת הקניות של גולדמן זאקס: טסלה, 'שלגיה' ואפליקציות שידוכים - אחת צפויה לזנק ב-100%

טסלה היא הבחירה הראשונה של הבנק ב-2022, סנואופלייק הכפילה את ההכנסות ברבעון ה-1, באמבל ומאצ'-גרופ (טינדר) קורצות למשקיעים עם מחיר נמוך אחרי התרסקות; את כולן סיקר הבנק בהמלצת 'קניה' עם אפסייד של עשרות אחוזים ב-2022, אחרי שרשמו נסיגה של עשרות אחוזים; אחת מהן אף צפויה להכפיל את שוויה, כך לפי גולדמן זאקס

מדד S&P 500, נאסד"ק ודאו ג'ונס, שלושת המדדים נמצאים כבר בשוק דובי – נפלו ביותר מ-20% מאז השיא שלהם. הנפילות השנה בבורסות ניו יורק, כשברקע העלאות ריבית בבנקים המרכזיים בשל שיא אינפלציוני של עשרות שנים, לצד מלחמה באירופה ובעיה מתמשכת בשרשרת האספקה העולמית (והתפשטות מחודשת של הקורונה בסין), מרתיעות את המשקיעים. אבל בבנק גולדמן זאקס עדיין רואים הזדמנויות 'קניה' רבות בשוק ומעניקים תחזיות נדיבות לחלק מהחברות המוכרות ביותר בוול סטריט.
תחילה טסלה. בגולדמן זאקס רואים בצניחת המניה ב-41% מתחילת השנה כהזדמנות קניה וסיכוי לעלייה חדה של 69% עד סוף 2022. בבנק מציינים את הנסיקה של המניה ב-5 השנים האחרונות – 992%.

3 צפייה בגלריה
אלון מאסק מפעל טסלה סין
אלון מאסק מפעל טסלה סין
אלון מאסק במפעל טסלה בשנחאי סין
(צילום: רויטרס)

כבר בינואר ציין אחד האנליסטים בבנק, Mark Delaney, את טסלה כבחירה הראשונה שלו לשנה הנוכחית. הוא סיקר את המניה בהמלצת 'קניה' והקפיץ את מחיר היעד שלה ל-1,200 דולר. מכיוון ומחירה עתה עומד סביב 709 דולר, מחיר היעד של האנליסט מצביע על צפי לעלייה של 69%.
"אנחנו בבנק מאמינים שטסלה, בשל מעמדה בשוק הרכבים החשמליים לצד הפוקוס שלה על תחבורה ירוקה, תמשיך לקצור רווחים בטווח הרחוק", כך כתב האנליסט, תוך הסתמכות גם על רווחי העבר וקצב הייצור. ברבעון הראשון טסלה מסרה יותר מ-310 אלף רכבים חשמליים, שיא רבעוני לחברה.
"אנחנו מצפים לצמיחה נוספת ברווחים גם בטווח הבינוני, בזמן שהחברה מגבירה את ייצור המודל Y לצד הקמת מפעלי ייצור חדשים בברלין ובאוסטין טקסס", הוסיף האנליסט.
הבאה בתור, סנואופלייק snowflakw: מניית חברת שירותי הענן צנחה עד כה השנה ב-57% ושווי החברה עתה עומד על 45 מיליארד דולר. אך מנגד, ההכנסות ברבעון הראשון זינקו ב-102% לעומת הרבעון המקביל ב-2021 לסכום של 359.6 מיליון דולר.

3 צפייה בגלריה
הנפקת סנופלייק Snowflake נאסד"ק מחשוב ענן 1
הנפקת סנופלייק Snowflake נאסד"ק מחשוב ענן 1
סנופלייק Snowflake
(צילום: שאטרסטוק)

זאת ועוד, החברה מושכת אליה עוד ועוד לקוחות גדולים, והשנה היא כבר נותנת שירות ל-184 חברות להן יש הכנסות של יותר ממיליון דולר בשנה. זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז העניקה שירות ל-77 חברות בעלות הכנסות של מעל למיליון דולר.
בגולדמן זאקס אמנם חתכו את מחיר היעד למניית סנואופלייק ל-289 דולר, אך עדיין מסקרים אותה בהמלצת 'קניה'. מחירה עתה עומד סביב 143 דולר, ועל כן מחיר היעד שלה מצביע על אפסייד של 101%.
מאצ'-גרופ match group ובאמבל bumble: הראשונה מחזיקה באפליקציית השידוכים, אולי הפופולארית בעולם – טינדר, וגם ב'מאצ' והינג'. החברה האם נופלת ב-12 החודשים האחרונים ב-45%. באמבל, החברה האם ובעלת השליטה באפליקציה שנקראת באותו שם, לא במצב טוב יותר. מניית אפליקציית ההיכרויות (שבו נשים עושות את הצעד הראשון בהיכרות) צנחה ביותר מ-60% מאז שהונפקה בפברואר 2021.

3 צפייה בגלריה
באמבל היכרויות דייטינג Bumble
באמבל היכרויות דייטינג Bumble
אפליקציית ההיכרויות באמבל Bumble
(צילום: באמבל)

אבל בגודלמן זאקס מצפים לריבאונד בשתי המניות. "מאצ' ובאמבל נפלו חזק יותר מאשר מדד ה-S&P 500 אשתקד, ועתה אנו צופים כי מחירן הנוכחי הנמוך עשוי להצטייר כאטרקטיבי למשקיעים בטווח הארוך, כשאנו צופים צמיחה בחברות", כך ציינה כבר בינואר האנליסטית Alexandra Steiger. היא אף העלתה את המלצתה ל'קניה' מ'ניטראלי' בשתי המניות.
מחיר היעד של האנליסטית למאצ' הוקפץ ל-157 דולר, ומאז חתכה אותו ל-152 דולר, אך עדיין מדובר ב-95% יותר ממחירה כעת. האנליסטית אף הורידה את מחיר היעד למניית באמבל ל-42 דולר בחודש מרץ, אך עדיין מדובר באפסייד של 46% לעומת מחירה העכשווי.
שתי החברות ציינו רבעון ראשון מוצלח – הכנסות מאצ' קפצו ב-20%, של באמבל זינקו ב-24%.