סגור

דורי נאוי: "תיק האשראי שלנו צמח, זאת התשובה לכל הסקפטיים"

בעל השליטה בחברת האשראי החוץ־בנקאי, שהסתכסך עם אחיו שאול והגיע עימו לפשרה, לא מתרגש מכניסת שיכון ובינוי לתחום ואמר למשקיעים: "שום גוף שייכנס לתחום לא יהיה גדול מהבנקים. תהיה ירידה במרווחים, אני לא קוסם, אך השורה התחתונה תגדל"

דורי נאווי שם את הסכסוך עם האח שאול מאחור: חברת האשראי החוץ־בנקאי קבוצת אחים נאוי, שסבלה בשנה האחרונה מסכסוך משפטי בין דורי ושאול נאוי, שהסתיים בפשרה, קיימה אתמול שיחת ועידה עם משקיעים, שבמסגרתה הציבה יעדים שאפתניים וניסתה לשים מאחור את הסכסוך המשפחתי.


יו"ר הדירקטוריון של נאוי, שחר אושרי, פתח את השיחה ושיתף את המשקיעים בכוונת החברה לפרסם לפני סוף השנה הנוכחית תוכנית ביחס לאופן שבו נאוי מתכוונת לגוון את מקורות האשראי שלה וכן את השימושים שתעשה בהם.

2 צפייה בגלריה
מימין דורי נאוי מנכ"ל קבוצת נאוי ו שאול נאוי יור קבוצת נאוי
מימין דורי נאוי מנכ"ל קבוצת נאוי ו שאול נאוי יור קבוצת נאוי
מימין: דורי נאוי מנכ"ל קבוצת נאוי ואחיו שאול נאוי לשעבר היו"ר
(צילום: עמית שעל)

נכון להיום, המקורות של האחים נאוי מבוססים על המערכת הבנקאית, שמספקת לחברה אשראי של 1.82 מיליארד שקל, ועל ההון העצמי של החברה, שעומד על 614 מיליון שקל. חלקו של שוק ההון במקורות האשראי של החברה זניח, והוא מסתכם ב־41 מיליון שקל שגויסו בניירות ערך מסחריים.
לפני כחודש חברת דירוג האשראי מעלות אישררה את דירוג המנפיק של נאוי, שעומד על ilA/ilA-1,, ושינתה את התחזית לחיובית, לאור התייצבות מבנה ההנהלה וצפי להתחדשות הצמיחה. הכוונה המוצהרת של אחים נאוי היא לגייס חוב באמצעות הנפקת אג"ח בבורסה בעתיד הקרוב.
עד אז, בנאוי מביעים שביעות רצון מהעובדה שהוצאות המימון של החברה במחצית הראשונה של 2021 היו נמוכות ב־1.3 מיליון שקל מאלו שהחברה רשמה בתקופה המקבילה אשתקד. זאת, על אף עלייה באשראי הממוצע, ששימש לתמיכה בצמיחת תיק הלקוחות.
בנאוי טוענים כי הירידה בהוצאות המימון נגרמה "עקב השיפור במחירי האשראי שקיבלה החברה מהמערכת הבנקאית בתקופת הדו"ח".
הרכב הדירקטוריון של קבוצת אחים נאוי כולל שורה של בכירים לשעבר במערכת הבנקאית. החל מיו"ר הדירקטוריון שחר אושרי, שבתפקידו הקודם כיהן כמנכ"ל כלל ביטוח אשראי, והיה משנה למנכ"ל בנק דקסיה ומנהל מחלקת עסקים בבנק לאומי; דרך הדח"צים גידי אלטמן, לשעבר ראש החטיבה לבנקאות מסחרית וחבר הנהלה בבנק לאומי, ושרה גאני, לשעבר מנהלת סקטור בחטיבה העסקית בבנק הפועלים; וכלה בדירקטורים הבלתי תלויים, איציק פינגולד, לשעבר מבנק לאומי, ומירב בר קימא, לשעבר מנכ"לית הראל פיננסים ומנהלת חדר מסחר ני"ע זרים בבנק לאומי.

2 צפייה בגלריה
אינפו היעד: להגדיל את תיק
אינפו היעד: להגדיל את תיק
היעד: להגדיל את תיק

בשלב השאלות והתשובות, שהתקיים בסוף המפגש, התייחס בעל השליטה (44.4%) והמנכ"ל של קבוצת אחים נאוי, דורי נאוי, לחששות של חלק מהמשקיעים, כתוצאה מהפרידה מהאח המייסד והשותף לשעבר שאול נאוי.
דורי הפנה את המאזינים לתוצאות העסקיות של החברה ברבעון השני של 2021 ואמר להם: "כן שאול, לא שאול, תיק האשראי שלנו צמח ב־350 מיליון שקל ברבעון, זאת התשובה לכל הסקפטיים".
נכון ל־30 ביוני השנה, תיק האשראי של חברת אחים נאוי הסתכם ב־2.35 מיליארד שקל ‑ צמיחה של 18% בהשוואה לרמתו רבעון קודם לכן.
מהדו"חות הכספיים של החברה עולה שבכוונתה להגדיל את תיק האשראי בהדרגה עד ל־3 מיליארד שקל במרץ 2022. צמיחת תיק האשראי של נאוי מלווה בירידה של תחום ניכיון הצ'קים, שמהווה כיום כ־20% מהפעילות של החברה, ובעלייה של ההלוואות הישירות שאחראיות לחלק הארי (כ־80%) בתיק האשראי של נאוי.
ביחס לתוכניות של חברות גדולות, כמו שיכון ובינוי ורבוע כחול, להיכנס לתחום האשראי החוץ־בנקאי, אמר דורי נאוי שהוא מברך על כל כניסה של גוף גדול ושידר נינוחות כשאמר: "יותר גדולים מהבנקים אין. שום גוף שייכנס לתחום לא יותר גדול מהבנקים, שאנחנו מתמודדים איתם על לקוחות. לכן אני לא רואה בזה דרמה גדולה".
עם זאת, דורי נאוי לא התכחש לעובדה שכניסת מתחרים חדשים לשוק האשראי החוץ־בנקאי מייצרת אתגרים ואמר: "תהיה ירידה במרווחים, אני לא קוסם, אבל השורה התחתונה תגדל".