סגור
מטה מיקרוסופט אוריג'ינל
מטה מיקרוסופט (צילום: microsoftproductreviews.com)

לאחר דיווחים על התעללות מילולית: בכיר במיקרוסופט עוזב

"המלך טום", כך מכונה סגן הנשיא לענייני מחשוב וענן, טום קין - מתפטר לאחר 21 שנים בחברה; במאי דווח ב'אינסיידר' כי תקף מילולית עובד וגרם לו לבכות; במיקרוסופט לא הגיבו על הדיווח, לפיו מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה היה מודע לתלונות נגד קין, אך לא התערב בעניין; מניית מיקרוסופט נחתכת ב-2022 ב-21%

טום קין Tom Keane, סגן נשיא במיקרוסופט לענייני מחשוב ענן, הודיע על עזיבת החברה לאחר 21 שנים. ההתפטרות מגיעה לאחר שבחודש מאי דווח באתר ביזנס אינסיידר כי קין מואשם בתקיפה ורבלית של עובדים.
קין ניהל במשך 9 שנים את התשתיות עבור חטיבת הענן של מיקרוסופט, ועבד על פרויקטים כמו הרחבת מרכזי מידע. בתקופה האחרונה הוא פיקח על פיתוח הטכנולוגיה להרחבת עסקי מחשוב הענן של מיקרוסופט לתחומים חדשים כמו דור חמישי וחלל. הוא ניהל צוות של 600 מהנדסים שעבדו ב-15 מדינות.
קין פרסם את עזיבתו בפוסט בלינקדאין כי "נפל בחלקי המזל לעמוד במרכז מחשוב הענן ב-20 השנה האחרונות", אך לא סיפק פרטים לגבי התוכניות העתידיות שלו. "אני נרגש לחלוק היום שאני עוזב את מיקרוסופט...אני גאה ביותר ב-21 השנים האחרונות, ונרגש במידה זהה שהמסע הבא שלי יתחיל".
לפי הדיווח באינסיידר, קין גרם לעובד לבכות במהלך פגישה פומבית והעובדים נהגו לכנות אותו "המלך טום" מאחורי הגב שלו. לפי אותו דיווח, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה היה מודע לתלונות נגד קין, אך לא התערב בעניין.
ממיקרוסופט לא הגיבו על הדיווח. מתחילת השנה נחתכת מניית ענקית המחשוב ב-21%. שווי השוק של מיקרוסופט עומד על 2 טריליון דולר, אחרי אפל ששוויה עומד על 2.31 טריליון דולר.
לפני חודש היה זה דייב "הצלף" קלארק, סגן נשיא בכיר באמזון ומי שאחראי על הפעילות הצרכנית שלה, שהודיע כי יפרוש בתחילת יולי, אחרי 23 שנה בחברה.
יומיים קודם, הייתה זו שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של מטא, החברה האם של פייסבוק, ומי שנחשבת למספר 2 בה - שהודיעה כי תפרוש מתפקידה בסתיו הקרוב.