סגור

מכירות טיב טעם נחלשו ב-8.4% - יותר מהירידה הממוצעת בשוק המזון

רשת הסופרמרקטים סיכמה את הרבעון הראשון של 2022 עם הכנסות של 367 מיליון שקל; הרווח הנקי עמד על 11.5 מיליון שקל - נפילה של 33% ביחס לרבעון המקביל ב-2021, שבו היו 51 ימי סגר

החזרה לשגרה לאחר מגפת הקורונה הכבידה על טיב טעם, שחתמה את הרבעון הראשון עם ירידה של 33% ברווח הנקי.
הכנסות קבוצת טיב טעם נחלשו ב-8.4% ל-367 מיליון שקל והרווח הנקי עמד על 11.5 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
עדן טבע עומסים ב רשתות השיווק סופר טיב טעם רמת החייל  בהלת קורונה
עדן טבע עומסים ב רשתות השיווק סופר טיב טעם רמת החייל  בהלת קורונה
סניף טיב טעם ברמת החייל
(צילום: דנה קופל)
מכירות רשת המזון של טיב טעם, המהווה את ליבת פעילות החברה, נחלשו ב-11.9% לעומת הרבעון המקביל ב-2021, שבו היו 51 ימי סגר, והסתכמו ב-312 מיליון שקל. ואילו במגזר התעשייה, במסגרתו מייבאת ומשווקת טיב טעם אלכוהול ומוצרי מזון לא כשרים, טיפסו המכירות ב-4.7% ל-84 מיליון שקל, ועזרו למתן מעט את היריד הכוללת במכירות.
יו"ר טיב טעם אהרון מידן סיים הבוקר את כהונתו שנמשכה 11 שנים, ואת מקומו יתפוס הדירקטור הבלתי תלוי חיים אומן. המהלך נעשה מתוך רצון להגדיל את מספר הנשים בדירקטוריון, שעומד עתה על שתיים ויעלה בעקבות השינוי לשלוש מתוך שבעה.
שלוש שנים אחרי כניסתו של בעל השליטה חגי שלום לתפקיד המנכ"ל, התחזקה ישרקו, זרוע התעשייה של טיב טעם, שהציגה ברבעון שיפור בכל המדדים.
לכלכליסט נודע כי במסגרת המהלכים העתידיים לחיזוק זרוע התעשייה, נערכת טיב טעם להקמת מרכז לוגיסטי חדש למזון בקירור, על קרקע בבעלותה בעמק חפר, בהשקעה של 180 מיליון שקל.
הירידה במכירות רשת טיב טעם הייתה חדה מזו שרשם שוק המזון (4.5%) ברבעון. המנכ"ל ובעל השליטה שלום אמר לכלכליסט כי "לא נכון להשוות את תוצאות הרבעון לרבעון המקביל אשתקד, שנרשם בו זינוק חריג במכירות בעקבות הסגר.
"מה שאנחנו שמים לנגד עינינו זה שטיב טעם עומדת ביעדי תוכנית העבודה שלה, שמתעדכנת מרבעון לרבעון בהתאם למצב השוק. מגזר התעשייה הפך לשחקן מרכזי בתוצאותיה של החברה וימשיך להיות כזה בשנים הקרובות". עוד אמר שלום כי לפני שלוש שנים היה לחברה חוב של 300 מיליון שקל, וכיום אין לה חוב.
הוצאות המכירה ושיווק נחלשו ב-3.9%, שיעור נמוך מזה של הירידה במכירות, וחתכו את הרווח התפעולי ב-52.3% ל-10.9 מיליון שקל.
בטיב טעם מסבירים את ההרעה בתוצאות בעיתוי חג הפסח ובחזרה לשגרה, אך הרשת המונה 44 סניפים, נערכת להמשך התרחבותה ומחזיקה בהסכמים חתומים לפתיחת שמונה סניפים נוספים. עם פרסום הדוחות הכריזה החברה על חלוקת דיבידנד בגובה 3.5 מיליון שקל.