סגור

השוק מחפש כיוון מהפד: וול סטריט ננעלה ביציבות, הנפט מחק 2.7%

הפרוטוקולים משיחות בכירי הבנק המרכזי בארה"ב מלפני שבועיים מרמזים על צמצום הסיוע עוד לפני תום השנה; אך בבנק כבר מסתייגים - "וריאנט הדלתא ייכנס עמוק לשיחות הבאות"; ה-WTI ננעל ברמה של 63.6 דולר לחבית - שפל של שלושה חודשים

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, איגרות החוב ועדכוני האנליסטים
23:00 - הבורסות בוול סטריט ננעלו ביציבות לאחר יום מסחר תנודתי, על רקע חששם של המשקיעים כי הפד יצמצם את תוכנית הסיוע שלו ומקביל בוחנים את המשך התפשטות וריאנט הדלתא בעולם: דאו ג'ונס ירד ב-0.2% (יום שלישי ברציפות של מגמה שלילית במדד זה), נאסד"ק ו-S&P 500 עלו ב-0.1%. מדד ראסל 2000 איבד 1.3%.
מניות הטכנולוגיה העניקו תמיכה למדדים, לאחר שרשמו בחלקן עליות נאות. כך למשל, נטפליקס עלתה ב-4.2%, מיקרוסופט - ב-2.1% ואנבידיה - ב-4%. בין המניות שהכבידו על דאו ג'ונס: בואינג שאיבדה 3.2%, קאטרפילר - 2.7% וגולדמן זאקס - 1.3%.
09:35 - הנפט מסוג WTI איבד היום 2.7% לרמה של 63.6 דולר לחבית ביום שישי של ירידות, זאת עקב חשש לביקושים עקב העלייה במקרי הקורונה. מדובר ברצף הירידות הארוך ביותר מאז סוף פברואר 2020. הברנט איבד 2.6% מערכו לרמה של 66.5 דולר לחבית. בשני המקרים מדובר בשפל של כשלושה חודשים.
20:45 - גורו ההשקעות בראייה אופטימית: "בניגוד לנטייה הדובית של חלק מהאנליסטים, אני לא חושבת שוול סטריט בבועה", כך אמרה קת'רין ווד, מנהלת קרן ההשקעות ARK בראיון ל-CNBC. לדבריה "אנחנו מתמקדים בכוחות בשוק שמנווטים דווקא הפוך מאינפלציה, לכיוון של ירידת מחירים".
20:40 - הזהב ירד היום ב-0.1% (1.30 דולר) למחיר של 1,783.10 דולר לאונקיה. ברקע, הדולר מטפס לשיא של 9 חודשים לעומת סל 6 המטבעות העיקריים.

7 צפייה בגלריה
מוסף השקעות זהב
מוסף השקעות זהב
הזהב נותר מאחור כשהדולר מזנק
(צילום: שאטרסטוק (Oleksiy Mark))

19:50 - בורסות אירופה לא חמקו מהשפעת הפרוטוקולים של הפד: מדד דאקס הגרמני נחתך ב-1.3%, פוטסי הבריטי נחלש ב-1.5% וקאק הצרפתי רשם ירידה חדה יותר של 2.4%. בינתיים בוול סטריט, מניות הטכנולוגיה מרימות את נאסד"ק בהובלת אנבידיה שקופצת ב-6% אחרי הדוחות.
18:50 - ובפדרל ריזרב כבר מתחילים להישמע זהירים יותר בנושא הסיוע למשק, מאשר בשיחות שקיימו בכיריו לפני שבועיים ונחשפו אתמול בפרוטוקולים. נשיא הפד של מיאנפוליס ניל קשקרי Neel Kashkari אמר כי וריאנט הדלתא "ייכנס עמוק מאד" לשיחות הבאות של הבנק המרכזי בשאלה מתי לצמצם את תוכנית הרכישות שהוא מבצע בסכום של 120 מיליארד דולר בחודש, כחלק מהסיוע לכלכלה האמריקאית.
לדבריו, "אם וריאנט הדלתא ימשיך להתפשט בפראות ויגרום לאנשים לנהוג בזהירות לגבי החזרה לעבודה, או אם יפגע במספר המשרות החדשות שנוספו – זה יכול לגרום לי, או לפחות לשקול האם זו העת הנכונה לצמצם את הרכישות, או שעלינו להיות יותר סבלניים ולהמתין".

7 צפייה בגלריה
ניל קשקרי נשיא שלוחת ה פדרל ריזרב של מיניאפוליס
ניל קשקרי נשיא שלוחת ה פדרל ריזרב של מיניאפוליס
ניל קשקרי נשיא הפדרל ריזרב של מיניאפוליס
(EPA)

18:25 - מסחר תנודתי בניו יורק שעוברת למגמה מעורבת, כשברקע, המשקיעים שוקלים את הצעד הבא של הפד לאור האפשרות כי הוא עשוי לצמצם את הסיוע הכלכלי למשק עוד לפני תום השנה. מדדי המניות בניו יורק פתחו בירידות, מחקו אותן, שבו לירידות דומות ועתה עברו למגמה מעורבת.
במקביל, הירידות במחירי הנפט מתחזקות, ככל שגובר החשש לירידה בביקוש בשל גל התחלואה שמאיים להכביד על כלכלות העולם באמצעות הגבלות תנועה חדשות.
17:30 - מדדי המניות בוול סטריט התייצבו כחצי שעה לאחר הפתיחה השלילית ושלב החוזים שם נרשמו אף ירידות חזקות יותר. אך עתה כמעט ושבו לירידות שנרשמו.
ייתכן ונתוני התעסוקה המצוינים (ראו עדכון מוקדם) שמצביעים על שיפור ניכר העלו זמנית את המורל אצל המשקיעים. אך מנגד יש לומר כי מצב תעסוקתי בריא עשוי דווקא להוביל את הפד להקדים את צמצום תוכנית הרכישות שלו, כפי שנרמז הפרוטוקולים מהפגישה האחרונה של בכיריו מלפני שבועיים. מהלך שכזה, כך חוששים בשוק, עלול להפיל את הבורסות.

7 צפייה בגלריה
ג'רום פאוול יו"ר ה פדרל ריזרב מסיבת עיתונאים 3.3.20
ג'רום פאוול יו"ר ה פדרל ריזרב מסיבת עיתונאים 3.3.20
ג'רום פאוול יו"ר הפדרל ריזרב
(צילום: איי אף פי)

16:30 - המומנטום השלילי נמשך בפתיחת המסחר בניו יורק, כשהפרוטוקולים של הפד ממשיכים להדהד בראשם של המשקיעים: מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.4%, S&P 500 ונאסד"ק מוחקים 0.5%. הנפט האמריקאי נחתך ב-3.2% למחיר של 63.38 דולר לחבית.
אחרי הדוחות: רובינהוד נופלת ב-9% בפתיחה, מייסי'ס עולה ב-4.5%, ויקטוריה סיקרט נחתכת ב-7.3%, אנבידיה יורדת ב-0.2%.
בתוך כך, מדד הייצור של פילדלפיה (אינדיקטור של הפדרל ריזרב למצב העסקים אצל היצרנים במחוז פילדלפיה, שמשקף עבור הבנק המרכזי את המצב הכללי בארה"ב בסקטור הייצור) נסוג לקריאה של 19.4 נק' באוגוסט מ-21.9 נק' ביולי. כל קריאה מעל 0 נק' מצביעה על צמיחה.
תחזיות הכלכלנים במשק עמדו על עלייה לקריאה של 22 נק'. מדובר בירידה חודשית רביעית ברצף. ברקע, אמנם סקטור הייצור באזור פילדלפיה רושם צמיחה יציבה, אך עליית המחירים (אינפלציה גוברת) במשק האמריקאי מכבידה על התחזיות שלו להמשך הדרך.
15:50 - מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב ירדו לשיעור הנמוך שלהם מתחילת המשבר, כך לפי נתוני משרד העבודה האמריקאי: מספר התביעות בשבוע שעבר עמד על 348 אלף, 29 אלף פחות מהשבוע שקדם לו והרבה מתחת לתחזיות הכלכלנים בשוק שעמדו על 365 אלף תביעות חדשות.
15:00 - מייסי'ס עולה בטרום ב-5.5% אחרי הדוחות: הרווח המתואם ברבעון השני עמד על 1.29 דולר למניה, 19 סנט מעל התחזיות בשוק. רשת הכלבו אף רשמה הכנסות מעל הצפי והעלתה את התחזית השנתית שלה למכירות. כמו כן הודיעה כי תבצע רכישה עצמית של מניות ותשוב לחלק דיבידנדים.
מניית חברת ההלבשה התחתונה ויקטוריה סיקרט נופלת בטרום ב-8.6% אחרי שלא עמדה בתחזיות. רשמה הכנסות של 1.61 מיליארד דולר ברבעון השני לעומת צפי האנליסטים בשוק ל-1.69 מיליארד דולר.

7 צפייה בגלריה
סניף של מייסיס
סניף של מייסיס
סניף של מייסיס
(צילום: איי אף פי)

14:00 - הבורסות בניו יורק צפויות לפתוח את היום בהמשך המגמה האדומה, אחרי שאתמול ננעלו בירידות ברקע פרסום פרוטוקול הפד.
החוזים העתידיים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 נחלשים ב-0.8%, החוזים על נאסד"ק יורדים ב-0.6%.
רובינהוד צונחת ב-8.6% בטרום המסחר אחרי פרסום הדוחות הרבעוניים הראשונים שלה מאז ההנפקה. החברה שמפעילה פלטפורמה למסחר ללא עמלות בניירות ערך הזהירה שהכנסותיה ברבעון השלישי (הנוכחי) יהיו נמוכות מהצפוי בשל האטה בפעילות המסחר.
עוד בטרום אחרי הדוחות - סיסקו יורדת ב-1.3%, אנבידיה נחלשת ב-2.5%.
בין הירידות הבולטות בטרום המסחר בדאו ג'ונס - שברון נחלשת ב-1.8%, בואינג נסוגה ב-1.5%.
7 צפייה בגלריה
רובינהוד, וול סטריט
רובינהוד, וול סטריט
יום הנפקת רובינהוד בנאסד"ק
(AP)
13:30 - גם הבנקים באירופה בולטים במגמה שלילית: סוסייטה ג'נרל נחלש ב-2.7%, BNP פאריבה נסוג ב-2.6%, HSBC ודויטשה בנק מאבדים 2.4%, UBS יורד ב-2%.
12:00 - הירידות בשווקי אירופה מעמיקות - קאק מוחק 2.8%, פוטסי מאבד 2.2% ודאקס נחלש ב-1.8%.
בנפט - ה-WTI נופל ב-3.2% ל-63.3 דולר לחבית, הברנט יורד ב-2.8% ל-66.4 דולר לחבית.
10:45 - הנפט מסוג WTI נחלש ב-2.5% ל-63.8 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט נסוג ב-2% ל-66.9 דולר לחבית.
הזהב נסחר בירידה של 0.1% במחיר של 1,782.5 דולר לאונקיה.
בנעילה באסיה - האנג סנג נפל ב-2.1%, ניקיי איבד 1.1%, שנגחאי נחלש ב-0.6%, מדד טייוואן מחק 2.7%.
10:40 - המסחר באירופה נפתח לפני ארבעים דקות והמדדים המובילים רושמים ירידות ניכרות, ברקע חששות מהצרת צעדי התמיכה של הפד האמריקאי.
מדד קאק בבורסת פריז מאבד 2.3%, פוטסי הלונדוני נחלש ב-1.8% ודאקס בפרנקפורט רושם ירידה של 1.4%.
מניות מותגי היוקרה בולטות בירידות חדות - קרינג, המחזיקה בין היתר במותג גוצ'י, מאבדת 6.8%, לואי ויטון נופלת ב-5.5%, מונקלר נחלשת ב-3.9%, ברברי נסוגה ב-3.7%, הרמס יורדת ב-3.4%, הוגו בוס ב-2.6% ופנדורה ב-2.4%.
7 צפייה בגלריה
תיקים  גוצ'י
תיקים  גוצ'י
תיקים של גוצ'י
(רויטרס)
7:45 - הבורסות באסיה מאבדות גובה הבוקר, ברקע הנעילה השלילית בוול סטריט לאחר שפרוטוקול הפד חשף כי רוב בכירי הבנק בעד צמצום של התמיכה הרבה בכלכלה האמריקאית כבר בעתיד הקרוב.
מדד האנג סנג בהונג קונג מאבד 1.7%, קוספי בסיאול נחלש ב-1.4%, מדד טייוואן נופל ב-2.5% מדד שנגחאי נחלש ב-0.7% וניקיי בטוקיו נסוג ב-0.6%.
מניית עליבאבא נחלשת ב-3.9% בהונג קונג ביום שלילי שביעי ברציפות, ויורדת לשפל כל הזמנים.
מחירי הנפט ממשיכים לאבד גובה ביום ירידות שישי ברצף, אחרי שאתמול ננעלו ברמתם הנמוכה זה שלושה חודשים. הנפט מסוג WTI מאבד 1.6% מערכו ונסחר ב-64.4 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט יורד ב-1.3% ל-67.4 דולר לחבית.
אמש בניו יורק - דאו ג'ונס ו-S&P 500 איבדו 1.1% ונאסד"ק הפחית מערכו 0.9%. בלטה במסחר מניית מאנדיי ישראלית שזינקה ב-14% בהמשך לנסיקה של יותר מ-24% אתמול והצליחה להגיע לשווי של 15.3 מיליארד דולר - יותר מהשווי של וויקס, שממנה התפצלה חברת מאנדיי.
הבנק המרכזי של ארה"ב, הפדרל ריזרב, פירסם אתמול את הפרוטוקולים מהפגישה האחרונה של חברי ועדת השוק הפתוח. על פי הפרוטוקולים, בפגישה שהתקיימה ב-27 וב-28 ביולי, רוב בכירי הפד סברו ש"ראוי" להתחיל בצמצום תוכנית רכישת הנכסים של הפד עוד השנה. זאת, על רקע התמיכה יוצאת הדופן של הפד בכלכלה האמריקאית, שצומחת מהר יותר מהציפיות בתחילת השנה.
בתוך כך, נשיא הבנק של הפד בסנט לואיס בולארד אמר אמש בשיחה עם אתר מארקטווטש כי הכלכלה האמריקאית לא תיפגע באופן משמעותי מנגיף הדלתא מכיוון שעסקים ומשקי בית הסתגלו למגיפה. דבריו הגיעו יום לאחר שיו"ר הפד ג'רום פאוול היה זהיר יותר ואמר כי עדיין לא ברור כיצד ישפיע נגיף הדלתא על כלכלת ארה"ב.
בין החברות שפירסמו דוחות אתמול לאחר הנעילה: אנבידיה, רובינהוד וסיסקו.
רובינהוד צנחה ב-9.3% במסחר המאוחר בוול סטריט אחרי פרסום הדוחות הראשונים שלה כחברה ציבורית.
החברה שמציעה פלטפורמת מסחר בשוק ההון ללא עמלות סיכמה את הרבעון השני של 2021 עם צמיחה של יותר מפי שניים בהכנסות.
למרות הזינוק בהכנסות, המניה צללה במסחר המאוחר אחרי שהחברה הזהירה מכך שהאטה בפעילות המסחר עשויה לפגוע בהכנסות הרבעון הנוכחי. המשקיעים גם מפקפקים באפשרות ששוק הקריפטו התנודתי יוכל להמשיך לספק את אותה רוח גבית לאורך זמן.
הכנסות רובינהוד זינקו ב-131% ל-565.3 מיליון דולר בתמיכת זינוק משמעותי במסחר במטבעות דיגיטליים. ההכנסות עקפו את צפי האנליסטים, שהיה להכנסות בגובה 502.2 מיליון דולר.
ההכנסות ממסחר בשוק הקריפטו הסתכמו ב-233 מיליון דולר, והיוו 51% מכלל הההכנסות מביצוע העסקאות שנרשמו ברבעון השני, לעומת נתח של 17% שהיוו ברבעון הראשון של 2021. כלל ההכנסות מעסקאות הסתכמו ב-451 מיליון דולר.
ברבעון המקביל – השני של 2020 – הכנסות מבוססות קריפטו הסתכמו ב-5 מיליון דולר בלבד.
בשורה התחתונה דיווחה רובינהוד על הפסד של 502 מיליון דולר או 2.16 דולר למניה. בתוך הצפי שלה להפסד של 487 עד 537 מיליון דולר, אך משמעותית מתחת לתחזיות האנליסטים שצפו לה הפסד של 26 סנט למניה.
אנבידיה טיפסה ב-2.4% במסחר המאוחר אחרי דוחות הרבעון השני. ענקית השבבים עקפה את תחזיות האנליסטים להכנסות ולרווח, הודות למכירות חזקות של כרטיסים גרפיים.
החברה דיווחה על רווח נקי של 2.37 מיליארד דולר או 94 סנט למניה – גבוה כמעט פי ארבעה מהרווח של 622 מיליון דולר שרשמה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עלה כמעט פי שניים ל-1.04 דולר למניה.
ההכנסות של אנבידיה זינקו ב-68% ל-6.5 מיליארד דולר. אנליסטים בשוק צפו לה הכנסות של 6.3 מיליארד דולר ורווח מתואם של 1.02 דולר למניה.
ההכנסות עלו גם על התחזיות של החברה עצמה, שבמאי ציינה כי היא צופה שההכנסות ברבעון יהיו בטווח שבין 6.17 ל-6.43 מיליארד דולר.
עם זאת, שבבי הקריפטוגרפיה של החברה הניבו לה הכנסות של 266 מיליון דולר בלבד, אחרי שבמאי צפתה שההכנסות ממגזר זה יגיעו ברבעון ל-400 מיליון דולר.
המכירות בפעילות הגיימינג של אנבידיה זינקו ב-85% לשיא של 3.05 מיליארד דולר, מעל צפי האנליסטים להכנסות מגזריות של 2.98 מיליארד דולר.
סיסקו נחלשה ב-1.9% במסחר המאוחר לאחר הדוחות: ענקית המחשוב סיימה את הרבעון הפיסקלי הרביעי עם רווח נקי של 3 מיליארד דולר או 71 סנט למניה, בהשוואה לרווח של 2.6 מיליארד דולר או 62 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2020.
הרווח המתואם עמד על 84 סנט למניה, סנט אחד מעל ציפיות השוק. ההכנסות צמחו ב-8% ל-13.1 מיליארד דולר, מהם 9.72 מיליארד דולר ממכירות מוצרים ו-3.4 מיליארד דולר משירותים. האנליסטים ציפו להכנסות של 13 מיליארד דולר.
בסיכום השנה כולה רשמה סיסקו הכנסות של כמעט 50 מיליארד דולר. לרבעון הנוכחי (פיסקלי ראשון של 2022) החברה מצפה לצמיחה של 7.5%-9.5% בהכנסות ורווח מתואם של 81-79 סנט למניה. ציפיות האנליסטים עומדות על צמיחה של 7.5% בהכנסות ורווח מתואם של 81 סנט למניה.
7 צפייה בגלריה
מטה אנבידיה Nvidia סנטה קלרה קליפורניה
מטה אנבידיה Nvidia סנטה קלרה קליפורניה
מטה אנבידיה בסנטה קלרה, קליפורניה
(צילום: שאטרסטוק)