סגור

משפחת חג'ג' מבקשת כ־6 מיליון שקל בשנה מחג'ג' נדל"ן; המוסדיים יצטרכו לאשר

המנכ"ל עידו חג'ג' יקבל 5 מיליון שקל כדמי ניהול מהחברה, בין היתר עבור השימוש בסמל המסחרי של הקבוצה H. עלות השכר של האחות כנרת תעמוד על 320 אלף שקל בשנה. עלות שכרה של עדן חג'ג', בתו של יצחק, תעמוד על 420 אלף שקל בשנה

בעלי המניות של קבוצת חג'ג' נדל"ן יידרשו בעוד חודש (27 ביולי) לאשר לעידו חג'ג', מנכ"ל החברה ומבעלי השליטה בה (29%), הסכם התקשרות שבו ישולמו לו דמי ניהול חודשיים של 104 אלף שקל, סכום זהה לסכום ששולם עד כה. התשלום יוצמד למדד המחירים לצרכן פעם בשלושה חודשים. בנוסף משולמים שני סוגי בונוסים לחג'ג': בונוס שנתי, שמהווה 4% מהרווח השנתי של החברה, ומחושב באופן מיוחד לצורך המענק; ובונוס בשיעור זהה של 4% מתוך הרווחים, עבור "פרויקטים מתקדמים".

לפני תנאי ההתקשרות החדשים, שני הבונוסים מגיעים לתקרה של 1.875 מיליון שקל כל אחד, ולכן תקרת הבונוס לעידו חג'ג' הינה 3.75 מיליון שקל. יחד עם דמי ניהול בגובה 1.248 מיליון שקל, מדובר בכ־5 מיליון שקל בשנה. ירידה ביחס להסכם הקודם, שאושר באוקטובר 2018 ובו תקרת הבונוס עמדה על 5.15 מיליון שקל ויחד עם השכר יכלו להגיע ל־6.55 מיליון שקל. בכוונת המנכ"ל להעניק מחצית מהבונוס שלו לאחיו, יצחק חג'ג', המכהן כדירקטור בחברה ומחזיק ב־36.56% מהון המניות שלה. תנאי השכר אינם כוללים מע"מ.

1 צפייה בגלריה
האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'
האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'
האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'
(צילום: טל צ'יקורל)

בנוסף, בעלי המניות מתבקשים לאשר את המשך ההתקשרות עם כנרת סמיט, אחותם של עידו ויצחק חג'ג'. מדובר בהתקשרות השלישית עם סמיט מאז 2012. סמיט מעניקה לקבוצה שירותי ניהול פרויקטי נדל"ן ומתמקדת בעיקר בתחום הליווי הבנקאי. תנאי העסקתה עומדים על 25 אלף שקל בחודש, היא זכאית ל־23 ימי חופש בשנה וההתקשרות המוצעת היא לשלוש שנים נוספות. עלות שכרה השנתית היא כ־320 אלף שקל, כולל חנייה.
בכתב הזימון מוצע להתקשר עם עוד קרובת משפחה, עדן חג'ג', בתו של יצחק. בעבר עבדה עדן בקבוצה בתפקידי שיווק וסיימה את תפקידה ביולי 2018. מאז ועד עתה היתה בהתמחות במשרד עורכי הדין שבראשותו של אביה. הפעם מוצע כי תעבוד בניהול פרויקטים במשכורת של 27 אלף שקל לחודש, בתוספת חנייה בעלות שנתית של 20 אלף שקל. הקבוצה אף מתבקשת לשלם את דמי החבר של עדן ללשכת עוה"ד ועלות ביטוח אחריות מקצועית. עלות העסקתה של חג'ג' עומדת על 420 אלף שקל בשנה כולל חנייה.
שווי השוק של קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן הוא 1.11 מיליארד שקל. המניה עלתה ב־24.5% מתחילת השנה וטיפסה ב־38.2% ב־2020. בדומה להסכם הקודם, חברת הניהול של עידו חג'ג' מעניקה את שירותיו כמנכ"ל ב־90% משרה, ומאפשרת לו לעסוק בעיסוקים נוספים כל עוד אלה לא פוגעים במילוי תפקידיו בחברה.
בנוסף, בידי עידו חג'ג' ישנה הבעלות על הסמל המסחרי של הקבוצה, הלוא הוא האות H. בהסכם נכתב כי "בתמורת הניהול תיכללו העמדת זכות שימוש בסימן המסחרי H, הנמצא בבעלות חברה שהינה בבעלות עידו".
תגובת קבוצת חג'ג': "בניגוד לנאמר, הרי שלא היה שינוי בגובה השכר והבונוס של מנכ"ל החברה בשלוש השנים האחרונות והוא נותר כך משנת 2018. בנוגע לסמל המסחרי הוא ניתן לחברה ללא כל עלות."