סגור

לקראת הנפקתה בתל אביב: שלמה ביטוח עברה מהפסד לרווח

חברת הביטוח של קבוצת שמלצר רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 34 מיליון שקל, ברקע שינוי דרמטי ברווחיות בתחום ביטוחי החובה לרכב; כפי שפורסם ב"כלכליסט" שלשום, החברה, בניהולו של אורי אומיד, נערכת להנפקה לפי שווי של 1.5-1.3 מיליארד שקל; החברה-האם שלמה החזקות, שמנוהלת בידי אסי שמלצר, עברה מהפסד לרווח נקי של 103 מיליון שקל

שלמה ביטוח, חברת הביטוח של קבוצת שמלצר שנערכת להנפקה בבורסה, סיימה את הרבעון הראשון ברווח נקי של 34 מיליון שקל. זאת לעומת הפסד של 49 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.


תחום ביטוחי החובה לרכב הניב רווח של 17 מיליון שקל לפני מס, לעומת הפסד של 42 מיליון שקל ברבעון המקביל, מה שהיווה את הגורם המרכזי לפער בין שני הרבעונים. הפער נבע מההפסדים אשתקד בתחום ההשקעות בשל מגפת הקורונה, לעומת רווח ברבעון הראשון של 2021.

1 צפייה בגלריה
אורי אומיד מנכ"ל שלמה ביטוח
אורי אומיד מנכ"ל שלמה ביטוח
אורי אומיד, מנכ"ל שלמה ביטוח
(צילום: שי שבי)

גם בתחום ביטוח הרכוש נרשם רווח של 26 מיליון שקל, לעומת הפסד של 4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020, וגם כאן הפער נבע מהתשואות בהשקעות לצד עלייה בפרמיות.
כפי שפורסם ב"כלכליסט" שלשום, שלמה ביטוח נערכת להנפקה לפי שווי של 1.5-1.3 מיליארד שקל. החברה מנוהלת על ידי אורי אומיד וטובי שמלצר, צעיר הבנים במשפחת שמלצר.
הרווח של שלמה ביטוח היה מהגורמים לעלייה ברווח של החברה-האם שלמה החזקות, שאיגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתל אביב, והונה העצמי עומד על 1.8 מיליארד שקל.
שלמה החזקות, שמנוהלת בידי אסי שמלצר, רשמה רווח של 103 מיליון שקל אחרי מס ברבעון הראשון של 2021, לעומת הפסד של 23 מיליון שקל ברבעון המקביל.
ענף הליסינג התפעולי הניב רווח של 92 מיליון שקל, לעומת 57 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020, שנובע משיפור בדמי השכירות הממוצעים ומשיפור תפעולי.
תחום השכרת הרכב הניב רווח של 9 מיליון שקל, לעומת 7 מיליון שקל ברבעון המקביל, ותחום הסחר בכלי רכב תרם 10 מיליון שקל לרווח, לעומת 4 מיליון שקל ברבעון המקביל. תזרים המזומנים ברבעון הראשון ירד ל-67 מיליון שקל בלבד, לעומת 187 מיליון שקל ברבעון המקביל, כשעיקר השינוי נובע מרכש גבוה יותר של כלי רכב ברבעון הראשון 2021, מה שמצביע על ההתאוששות בענף.
יצוין כי ברבעון הראשון של השנה נכנסה הקבוצה לתחום התיירות כשרכשה את השליטה בתלמה תיירות.