סגור

יבואנית מכשירי סמסונג מתאוששת עם רבעון מוצלח בהכנסות וברווחים

הכנסות סאני תקשורת, שבשליטת יעקב לוקסנבורג, קפצו ב-16.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך עדיין רחוקות מרמתן טרום משבר הקורונה; החברה רשמה עלייה של 3% ברווח הנקי ל-12.6 מיליון שקל; בחברה מייחסים את הצמיחה לעלייה במכירת מכשירים וכן לעלייה במכירת החלפים והאביזרים; מניית סאני מזנקת בתל אביב

מניית סאני תקשורת, יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג, מזנקת הבוקר בכ-7.3% במסחר בבורסה בתל אביב אחרי פרסום הדו"חות הכספיים, בהם רשמה שיפור בשיעורי הרווחיות ברבעון הראשון של 2021.


הכנסות החברה זינקו ברבעון הראשון ב-17% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד לכ-258.5 מיליון שקל. עם זאת מדובר בהכנסות נמוכות מאלו שנרשמו ברבעון הראשון של 2019, טרום משבר הקורונה, שעמדו על 309.2 מיליון שקל. בחברה מייחסים את הצמיחה לעלייה בהכנסות ממכירת מכשירים וכן בהכנסות ממכירת החלפים והאביזרים.

1 צפייה בגלריה
יעקב לוקסנבורג בעל השליטה ב חברת לפידות
יעקב לוקסנבורג בעל השליטה ב חברת לפידות
יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות קפיטל, החברה-האם של סאני
(צילום: אוראל כהן)

שיפור ניכר רשמה החברה ברבעון הראשון ברווח הגולמי שעמד על 34.5 מיליון שקל, כ-39% יותר מאשר ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי מהמכירות עמד על 13.3%. הרווח התפעולי של החברה זינק ב-80% ל-19.1 מיליון שקל (7.6% מהמכירות), ובשורה התחתונה רשמה החברה עלייה של 3% ברווח הנקי ל-12.6 מיליון שקל. ברבעון המקביל אשתקד נהנתה החברה מהכנסות בגין הפרשים בשערי המטבעות, שהזרימו לקופתה כ-8.9 מיליון שקל לעומת 5.1 מיליון שקל ברבעון הנוכחי.
אלו הדו"חות הכספיים האחרונים שמפרסמת החברה, מקבוצת לפידות קפיטל של יעקב לוקסנבורג, טרם כניסתו של אלי לביא לתפקיד המנכ"ל.
לצד הדו"חות הכספיים דיווחה סאני לבורסה כי פנתה לבית המשפט להוציא צו מניעה נגד דרישה של המכס לממש ערבות בנקאית של 9 מיליון שקל שהעמידה להבטחת החוב הנטען שלה למכס. בית המשפט אישר את בקשת החברה והוציא צו מניעה זמני להשהיית מימוש הערבות. החברה לא מפרטת את הסיבה שבגינה פנה המכס למימוש הערבות, אותה העמידה החברה לטובתו בסוף מרץ.
המחלוקת בין סאני למכס הולכת חמש שנים אחורה לאוגוסט 2016, אז טען המכס כי הנחות מסוימות שמקבלת סאני מסמסונג אינן מהוות חלק מערך הטובין לצורכי מס, ולפיכך אין להכירן לצורך קביעת ערך העסקה והמכס שהחברה נדרשת לשלם בעקבותיה. ההנחות שבמחלוקת הן כאלה שמקבלת החברה מסמסונג על כמות המכשירים שהיא מזמינה.
בינואר 2018 הוציאה רשות המסים הודעת גירעון לחברה בהיקף של כ-98 מיליון שקל, מתוכם כ-41 מיליון שקל בחוב למע"מ ו-27 מיליון שקל בקנסות ריבית, הצמדה ופיגורים. החברה הודיעה כי היא מנהלת מגעים מול המכס לקראת חתימה על הסכם פשרה, ולאורך השנים האחרונות ביצעה הפרשות לטובת העניין.
לפי הדיווח של סאני הבוקר, הודעת הגירעון המעודכנת נגד החברה עומדת על כ-30.6 מיליון שקל, בנוסף לכ-13.5 מיליון שקל חוב למע"מ, שלטענת החברה שולם ברובו.