סגור

משה ברקת הטיל וטו על מינוי מנכ"ל במגדל ללא ועדת איתור

בחברה התכוונו להותיר את בחירת המנכ"ל לבעל השליטה שלמה אליהו וליו"ר יפתח רון־טל. במועמדים: שגיא יוגב מהראל ואריק יוגב מאיילון

הממונה על שוק ההון משה ברקת הטיל וטו על האפשרות שמחליפו של רן עוז כמנכ"ל חברת הביטוח מגדל ימונה ללא ועדת איתור. זאת אחרי שבישיבת הדירקטוריון של חברת הביטוח שלשום תמכו מרבית החברים באפשרות שבעל השליטה שלמה אליהו והיו"ר הנכנס יפתח רון־טל יבחרו מחליף. בחברה הסתמכו גם על כך שבחברת הראל המתחרה מונה מנכ"ל בחודש האחרון ללא ועדת איתור.


רון־טל נכח בישיבה אבל מכיוון שרשמית ייכנס לתפקידו רק ב־1 באוגוסט, לא הביע עמדה רשמית לכאן או לכאן. אולם, אתמול בבוקר הבהיר לו ברקת את עמדתו, כי המנכ"ל ימונה רק באמצעות ועדת איתור.
ברקת הבהיר עמדה זו גם לדירקטורים אחרים בחברה, שעמם יצר קשר. רון־טל שוחח עם אליהו, ומגדל הוציאה בערב הודעה כי תמנה ועדת איתור. "בהמשך להחלטת דירקטוריון מגדל, שהסמיך את היו"ר הנבחר רון־טל להוביל את בחירת המנכ"ל החדש, ולאחר שהתייעץ עם בעל השליטה, סיכם רון־טל על הקמת ועדת איתור לבחירת המנכ"ל הבא, מיד עם כניסתו לתפקיד בעוד כשבועיים", נמסר בהודעת החברה לתקשורת. הישארותו של עוז עד לבחירת מחליף וחפיפה מייתרות את הצורך במינוי ממלא מקום.
שגיא יוגב, מנהל החטיבה לביטוח כללי בהראל, נחשב למועמד מוביל לתפקיד. זאת היות שלפני מינויו של עוז, ראה בו אליהו מועמד לתפקיד והוא רוחש לו הערכה. מועמד נוסף הוא מנכ"ל איילון אריק יוגב.
אולם, גם הרכב ועדת האיתור צפוי לעמוד למעקב מצדו של ברקת. נראה כי הממונה על רשות שוק ההון ידרוש בה נוכחות של לפחות גורם אחד שאיננו מזוהה עם בעל השליטה בחברה.


1 צפייה בגלריה
מימין בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת
מימין בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת
מימין: אליהו וברקת
(צילומים: עמית שעל, אוראל כהן)