סגור

חניתם בתל אביב עם אפליקציית חניה, חרגתם מהזמן, ונאלצתם לשלם קנס? ייתכן שמגיע לכם כסף

כך עולה מהסכם פשרה בתביעה ייצוגית נגד העירייה, וזאת מאחר שהקנס ששולם אינו מביא בחשבון את הסכום ששולם באפליקציה עד שתם זמן החניה

אם חניתם בתל אביב בשנים 2015 ו-2016, הפעלתם את אחת מאפליקציות החניה - ובכל זאת הגעתם לרכב ומצאתם דו"ח חניה, ייתכן שמגיע לכם כסף. כך עולה מאישור של הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו בידי עו"ד ירון אלון נגד עיריית תל אביב.

התביעה, שהוגשה על סכום של 2.5 מיליון שקל, מתייחסת לכל מי שהחנה את רכבו בתל אביב במקום המצריך הפעלת פנגו או סלופארק לצורך התשלום - בין התאריכים 26 בדצמבר 2014 ו-25 בדצמבר 2016. הנהג הפעיל את האפליקציה כמתבקש, אולם זמן החניה שהגדיר בה עבר, והוא לא האריך אותו. ולכן - אם עבר במקום פקח, נרשם לרכב דו"ח על אי תשלום חניה.

1 צפייה בגלריה
חניה בתל אביב

אולם הדו"ח שמצמיד הפקח לשמשת הרכב מחייב אותו בברירת קנס על כל משך החניה, בעוד הוא כן שילם בעבור שעות החניה שהגדיר באפליקציה.
על פי עיקרי הסכם הפשרה, תשלם עיריית תל אביב כ-160 אלף שקל עבור דמי החניה שגבתה מבעלי מכונית שהפעילו את אפליקציות החניה, אך בסופו של דבר נאלצו לשלם קנסות שהטילה העירייה, כיוון שחרגו מזמן החניה שרכשו. לכל מי שרואה את עצמו נפגע מאירוע כזה יש חודשיים להגיש לעירייה בקשה להחזר הכספי.