$
רכב

יותר יקר מפרארי: הפורד בה נהג קן מיילס נמכרה ב-3.85 מיליון דולר

פורד מוסטאנג GT350 מודל 1965 ששימשה את נהג המירוצים קן מיילס נמכרה בסכום שיא במכירה פומבית שנערכה בסוף השבוע. ללא ספק לכך תרמה העובדה שהסרט "פורד נגד פרארי" על חייו של מיילס זכה באוסקר

תומר הדר 10:0219.07.20

פורד מוסטאנג GT350 מודל 1965 ששימשה את נהג המירוצים קן מיילס נמכרה בסכום שיא של 3.85 מיליון דולר, במכירה פומבית שנערכה בסוף השבוע.

 

 

ללא ספק, העובדה שהסרט  "פורד נגד פרארי"  על חייו של מיילס זכה השנה במספר קטגוריות בפרס האוסקר, תרמה לא מעט להצעת המחיר הגבוהה שהוגשה עבור גרסתה הספורטיבית של המוסטאנג שעמדה למכירה. מדובר בגרסה שפותחה על ידי נהג המרוצים קרול שלבי, שדמותו מגולמת בסרט על ידי מאט דיימון.

 

פורד מוסטאנג GT350 מודל 1965 ששימשה את קן מיילס פורד מוסטאנג GT350 מודל 1965 ששימשה את קן מיילס צילום: MECUM

 

המוסטאנג שלבי הספציפית שנמכרה על ידי בית המכירות הפומביות MECUM לא היתה רק מכונית בה נהג קן מיילס. מדובר במכונית הראשונה שנבנתה על ידי קרול שלבי ושימשה כמכונית מרוץ.

 

עד כה הוחזק שיא המכירה לפורד מוסטאנג קלאסית על ידי המוסטאנג בה נהג סטיב מקווין המנוע בסרט בוליט אך המוסטאנג של שלבי ומילס הביסה שיא זה. קרול שלבי עצמו יצר עבור פורד פורד גרסאות ספורטיביות של המוסטאנג שנמכרות היום בסכומים המגיעים עד מאות אלפי דולרים למכונית משופצת כראוי.

x