סגור

נחשף בכלכליסט
אורן אלעזרא מונה למשנה למנכ"ל קבוצת קרסו

אלעזרא, מנכ"ל אלבר לשעבר, יהיה אחראי על פעילות פסיפיק, זרוע הליסינג של קרסו. לפי הדיווח לבורסה, אלעזרא יקבל 1.5 מיליון אופציות למניות, אך תנאי שכרו טרם דווחו. אתגר משמעותי עבורו יהיה בהחדרת מותג הרכב הסיני צ'רי לליסינג

אורן אלעזרא, לשעבר מנכ"ל אלבר מונה למשנה למנכ"ל קבוצת קרסו יבואנית רנו וניסאן ולמנכ"ל פסיפיק רכב ותחבורה. כך דיווחה קבוצת קרסו לבורסה.
במסגרת תפקידו יהיה אלעזרא אחראי על פעילות פסיפיק, זרוע הליסינג של קבוצת קרסו. לפי פרסומי קבוצת קרסו לבורסה יקבל אלעזרא 1.5 מיליון אופציות למניות קבוצת קרסו - ועם זאת תנאי שכרו טרם דווחו על ידי הקבוצה.
אלעזרא, אחיינו של איש העסקים אלי אלעזרא, בעל השליטה באלבר, מונה לתפקיד מנכ"ל אלבר לפני כשמונה שנים והודיע על פרישה מתפקידו באלבר לפני מספר חודשים - משמע אלעזרא אינו נדרש ככל הנראה לשאת בתקופת צינון.
כפי שפורסם אתמול, עזיבתו של אלעזרא את אלבר נחשבת חריגה ביותר, זאת לנוכח העובדה שבענף הליסינג שבראשו עומדות כיום חברות שבשליטת מספר משפחות, בני המשפחה הם אלה שעומדים בראש החברות - כמו גם קרוביהם. אחד האתגרים המשמעותיים אשר צפויים לעמוד בפני אורן אלעזרא יהיה החדרתה של צ'רי הסינית לצי הרכב של פסיפיק.
יבוא מכוניות צ'רי לישראל צפוי להתחיל השנה, הן בגרסאות חשמליות והן בגרסאות בעלות מנועי בעירה פנימית - וכיום קבוצת קרסו כמעט ואינה משווקת מכוניות חשמליות של דגמי הליבה שלה - רנו וניסאן, מה שהופך במיוחד את דגמי צ'רי החשמליים למועמדים אידיאלים לציי רכב גדולים.